MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoskie służby instruowały dzieci, jak bezpiecznie spędzić wakacje - zobacz zdjęcia

Krzysztof Wypijewski
Krzysztof Wypijewski
W Myślęcinku uczono m.in. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
W Myślęcinku uczono m.in. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej Dariusz Bloch
Przez 3 dni - od 11 do 13 czerwca br. - na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku - prowadzone były zajęcia profilaktyczne w ramach programu „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje”. Program realizowany był wspólnie przez Straż Miejską w Bydgoszczy oraz Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Akcja skierowana była do uczniów szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Impreza odbywała się nieopodal miasteczka rowerowego przy ul. Hipicznej.

- Nadrzędnym celem tej akcji profilaktycznej jest edukacja dzieci m.in. w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą, czy bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnych podróży – informuje Arkadiusz Bereszyński, Kierownik Zespołu Kontroli i Analiz Straży Miejskiej w Bydgoszczy.

Rad udzielali nie tylko policjanci i strażnicy miejscy

Do współpracy przy realizacji akcji włączyły się służby mundurowe z naszego regionu oraz organizacje zajmujące się profilaktyką społeczną: Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy, Państwowa Straż Pożarna w Bydgoszczy, Placówka Straży Granicznej w Bydgoszczy, Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Bydgoszczy, Maltańska Służba Medyczna Oddział w Bydgoszczy, Państwowa Straż Łowiecka w Bydgoszczy oraz Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”.

To też może Cię zainteresować

Każda służba poza pokazem sprzętu i swojego wyposażenia zwracała uwagę na zagrożenia zgodnie ze swoimi kompetencjami.

- Mówiono o wielu różnych rzeczach, np. o skokach do wody, o pływaniu, jak wzywać pomoc, jaka zachowywać się na przejściu kolejowym, ale także o skutkach wypadków związanych ze skakaniem do wody opowiada starszy inspektor Zbigniew Białkowski, koordynator programów profilaktycznych w Straży Miejskiej w Bydgoszczy.

W akcji brało udział łącznie około tysiąca dwustu dzieci ze szkół podstawowych w grodzie nad Brdą i powiatu bydgoskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski