Władze Bydgoszczy otwieranie miejskich pływalni rozpoczną w poniedziałek, 8 czerwca. Jak podkreśla Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta miasta, na basenach będzie obowiązywał reżim sanitarny. Ze wszystkich możliwości obiektów nie skorzystamy.
Sauny i jacuzzi nadal zamknięte
- Chcemy zapewnić mieszkańcom maksimum bezpieczeństwa, dlatego w okresie reżimu sanitarnego na każdym basenie udostępniona zostanie tylko strefa niecki głównej. Pozostałe elementy i atrakcje - brodziki, zjeżdżalnie, sauny, jacuzzi pozostaną zamknięte – mówi Marta Stachowiak.
Jako pierwszy otwarty zostanie basen „Bryza” przy Szkole Podstawowej nr 63. Nastąpi to w poniedziałek. Tego samego dnia zacznie działać „Laguna” przy SP nr 60. Tydzień później, tj. 15 czerwca, udostępnione pływającym zostaną „Neptun” przy VIII Liceum Ogólnokształcącym oraz basen Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego. Dwa dni później będzie można wybrać się na basen Pałacu Młodzieży.
Chcemy zapewnić mieszkańcom maksimum bezpieczeństwa, dlatego w okresie reżimu sanitarnego na każdym basenie udostępniona zostanie tylko strefa niecki głównej. Pozostałe elementy i atrakcje - brodziki, zjeżdżalnie, sauny, jacuzzi pozostaną zamknięte
W kolejnym tygodniu, 22 czerwca, udostępnione zostaną pływalnia „Czwórka” przy IV LO oraz „Perła” przy Zespole Szkół nr 19. W sobotę, 27 czerwca z kolei otwarta zostanie „Sardynka” przy SP nr 64. Najdłużej trzeba będzie poczekać na „Piątą Falę” przy V LO (23 lipca) oraz na „Ikara” przy SP nr 65 (1 sierpnia).
Jak dobry jesteś?
Ceny biletów bez zmian
Z uwagi na ograniczenia dotyczące limitu osób, w prawie każdym z tych obiektów będą mogły przebywać jednocześnie dwadzieścia cztery osoby. Wyjątkiem są basen przy Pałacu Młodzieży i „Neptun” - maksymalnie dwadzieścia osób. Ceny biletów nie zmienią się.
Jak poinformował nas Sławomir Łaniecki, rzecznik Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zamknięty pozostanie basen uczelni, znajdujący się przy ul. Sportowej. Zgodnie z zarządzeniem rektora, obiekty UKW otwarte są wyłącznie dla pracowników. Nie mogą przebywać tam osoby z zewnątrz. Dotyczy to także basenu. Być może sytuacja zmieni się w drugiej połowie miesiąca. Na decyzje w tej sprawie trzeba jednak jeszcze poczekać.
Matura 2020. Tutaj zamieścimy odpowiedzi [język polski, angielski, matematyka]
Otwarcie basenów - jakie wytyczne?
Przypominamy, że w związku z zagrożeniem epidemicznym na terenie basenów obowiązują zasady sanitarne. Drzwi wejściowe (nieautomatyczne) powinny być otwarte przez cały czas działania obiektu. Przy wejściu, podobnie jak w przebieralni, przy umywalce w toalecie oraz w pomieszczeniu z natryskami, powinny znajdować się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.
Korzystający z basenu powinni zachować między sobą dwumetrowy odstęp. Należy wyraźnie oznaczyć strefy czekania przed kasą i szatnią. Z poczekalni należy usunąć krzesła i ławki. Bransoletki/klucze do szafek, jak i same szafki powinny być dezynfekowane po każdym użytkowniku. Regularnej dezynfekcji podlegają powierzchnie wspólne, jak klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, powierzchnie sanitarne i wokół basenów.
W przebieralniach zbiorowych należy ograniczyć liczbę szafek, tak by umożliwić zachowanie odpowiedniego dystansu.
Z jednego toru mogą korzystać maksymalnie cztery osoby jednocześnie. Korzystający z basenu mają obowiązek noszenia osłon ust i nosa, poza czasem pływania. Należy pozostawić je w przebieralni, a po kąpieli założyć ponownie.
W przypadku jakiejkolwiek infekcji korzystanie z obiektu jest niedozwolone.
