Bydgoski Festiwal Nauki tworzony jest przez pięć bydgoskich uczelni:
- Uniwersytet Kazimierza Wielkiego,
- Politechnikę Bydgoską,
- Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika,
- Wyższą Szkołę Gospodarki,
- Bydgoską Szkołę Wyższą.
Partnerem festiwalu są Młyny Rothera. Pierwszego dnia (piątek, 20 października) odbył się Lab Day, czyli warsztaty w uczelniach. Można było zajrzeć do zazwyczaj mało dostępnych zakamarków uczelnianych laboratoriów. W pracowniach naukowych uczelni odbywały się będą warsztaty, doświadczenia, symulacje, pokazy eksperymentalne.
W sobotę festiwal przeniósł się do Młynów Rothera. Tu zaplanowano liczne wykłady, warsztaty, debaty, prelekcje, pokazy, gry edukacyjne, spacery naukowe. Można też odwiedzać stoiska przygotowane przez organizatorów i partnerów festiwalu.
Zobaczcie zdjęcia z sobotnich wydarzeń Bydgoskiego Festiwalu Nauki w Młynach Rothera.
Do Młynów Rothera warto wybrać się jeszcze jutro (niedziela, 22 października). Wśród licznych atrakcji, między innymi: tajemniczy świat chaosu i fraktali; tajemnice zdrowego stylu życia - kompendium wiedzy o wpływie zdrowej diety, muzyki, tańca na organizm człowieka; leczymy pacjenta z COVID-19 – gra edukacyjna; laboratorium fizykochemiczne w domu; symulatory stanów odurzenia; czy wiesz czym oddychasz? - o jakości powietrza w Bydgoszczy.
Szczegółowy program niedzielnych atrakcji Bydgoskiego Festiwalu Nauki znajduje się na stronie festiwalnauki.bydgoszcz.pl
