Zobacz wideo: Wakacyjne pokazy fontanny multimedialnej przed Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy
Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja odważnych i prorozwojowych komunalnych inwestycji prowadzonych przez samorządy. Jego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Jak informuje Urząd Miasta Bydgoszczy, w plebiscycie oceniane są przede wszystkim inwestycje komunalne, które zostały zrealizowane przez jednostki samorządu terytorialnego. O zwycięstwie zadecydują w głosowaniu członkowie rady konsultacyjnej, powołanej przez organizatora (m.in. z udziałem samorządowców, ekonomistów, menedżerów, ekspertów).
„TOP Inwestycje Komunalne 2021”. 20 inwestycji walczy o głosy
Spośród 20 inwestycji, które obecnie znajdują się w plebiscycie, Rada konkursu wybierze 10, które zostaną nagrodzone. Oprócz tego, trwa też internetowe głosowanie w serwisie PortalSamorzadowy.pl. Do 12 września do godz. 9.00 każdy może tam oddać głos na bydgoską Astorię.
Z jakimi inwestycjami rywalizuje rewitalizacja kompleksu Astoria w Bydgoszczy?
Na liście znalazły się:
- Aleja Pawła Adamowicza w Gdańsku
- Budowa nowej drogi wraz z wiaduktem w Koninie
- Budowa obwodnicy Wrześni
- Budynki mieszkalne wielorodzinne w Krakowie
- Centrum komunikacyjne w Kielcach
- Innowacyjne rozwiązania MPEC Nowy Sącz
- Kanalizacja deszczowa w Rzeszowie
- Most pieszo-rowerowy w Opolu
- Muzeum Twierdzy Toruń
- Nowe schronisko dla zwierząt w Poznaniu
- Nowoczesne lodowisko w Bytomiu
- Park miejski w Chęcinach
- Powiatowe Centrum Wsparcia w Tucholi
- Rekultywacja terenów koksowni w Rudzie Śląskiej
- Rewitalizacja Parku Ludowego w Lublinie
- Uznam Arena w Świnoujściu
- Zintegrowane punkty przesiadkowe w Czeladzi
- Zbiornik małej retencji wód deszczowych w Olsztynie
- Baseny w dzielnicach Katowic.
Basen Astoria w Bydgoszczy
Kompleks Astorii składa się z hali basenowej oraz hangaru na kajaki. W całym obiekcie łącznie może przebywać ok. 1000 osób, w tym na widowni basenu ok. 500. Główny budynek liczy 4 kondygnacje. Dwie z nich są pod ziemią. Poziom parteru i I piętra zajmuje basen o wymiarach 50 m x 25 m, z dnem na głębokości od 2,1 m schodzącym do 6 m na długości 12,5 m (umożliwiając naukę nurkowania). Basen wyposażony został w ruchomy pomost. W zależności od potrzeb może dzielić basen na dwa dowolnie mniejsze.
Ruchome dno (o wymiarach 25 m x 25 m umożliwia zmianę głębokości od 0 cm do 210 cm oraz uzyskanie zróżnicowania głębokości w dwóch jego strefach. Dzięki temu basen można podzielić na cztery strefy o różnych głębokościach. W głównym budynku znalazło się poza tym miejsce na zaplecze szatniowo-sanitarne, salę rozgrzewkową, pomieszczenia fitness, sauny, jacuzzi, siłownie, sale szkoleniowe i pomieszczenia biurowe.
