Bydgoscy niewidomi pobiegli w półmaratonie, teraz czeka ich 100 km wokół Zamościa!

Odbyły się mistrzostwa Polski niewidomych i słabowidzących w ramach Półmaraton Uzdrowisko Ciechocinek. Teraz bydgoszczanie wybierają się do Zamościa na "setkę".

W Ciechocinku wystartowało 22 zawodników i zawodniczek wspieranych przez przewodników.

Bardzo urozmaiconą trasę najszybciej w kategorii T-12 (niedowidzący) pokonał Patryk Łukaszewski z Poznania. Tomasz Chmurzyński z KSN Łuczniczka Bydgoszcz zajął 2. miejsce, a trzeci był Mariusz Gołąbek (Jantar Gdańsk).

Wojciech Debner był siódmy, a Krzysztof Badowski ósmy (obaj KSN Łuczniczka).

Nagrody wręczali m.in. Sławomir Kopyść -członek zarządu Województwa Urzędu Marszałkowskiego oraz Krzysztof Badowski - członek Rady Krajowej Stowarzyszenia Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Cross” z siedzibą w Warszawie - organizatora mistrzostw.

We wtorek ekipa bydgoskich niewidomych biegaczy, pod wodzą trenera Tomasza Chmurzyńskiego, wybrała się do Zamościa, gdzie weźmie udział w biegu rozłożonym na cztery dni (od czwartku do niedzieli). Dystans robi wrażenie: 100 km.

Dla Krzysztofa Badowskiego będzie to już 10. start w tej imprezie. Jeżeli ukończy zawody, będzie miał na koncie 1000 km.