Bydgoscy miniżużlowcy nie schodzą z podium [ZDJĘCIA]

Krzysztof Wypijewski
Od lewej: Kacper Łobodziński, Krzysztof Lewandowski i Wiktor Przyjemski
W Częstochowie rozegrano trzecie rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Par Klubowych w klasie 80-125 centymetrów sześciennych. Pod Jasną Górą ścigano się także na popularnych „pięćdziesiątkach”.

Zawody indywidualne w klasie 80-125 cc wygrał Bartosz Tyburski z Wybrzeża Gdańsk (14 punktów). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego był Kacper Łobodziński, który dowiózł do mety 11 punktów i zajął 4. miejsce.

Ósmy był Krzysztof Lewandowski (7 pkt), a dwunasty Wiktor Przyjemski (4). Ten ostatni powinien być wyżej, ale 6 punktów stracił z powodu defektu i upadku (w obu przypadkach jechał na pierwszej pozycji!).

Startowało 15 chłopców.

Następnego dnia ścigano się w parach. Bydgoscy miniżużlowcy, którzy triumfowali w dwóch pierwszych rundach Pucharu Polski w Rybniku i Toruniu, tym razem musieli uznać wyższość Rybek Rybnik (15 pkt). Zawodnicy BTŻ uzbierali pod Jasną Górą 13 oczek i wraz z duetem Speedway Wawrów zajęli ex aequo 2. miejsce. Punkty dla BTŻ: Łobodziński 9, Przyjemski 4, Lewandowski 1.

Podopieczni trenera Jacka Woźniaka wciąż liderują w klasyfikacji generalnej PPPK.

W Częstochowie ścigali się też w klasie 50 cc. O triumfie decydowała suma punktów z dwóch dni. Maksymilian Pawełczak i Emil Maroszek z BTŻ zdobyli po 14 pkt i sklasyfikowani zostali na 9. pozycji.

W sobotę (godz. 13.00) i niedzielę (11.00) miniżużlowe zawody w Bydgoszczy. Już teraz zapraszamy kibiców, wstęp wolny.