
Nie masz energii i jesteś ciągle senny oraz zmęczony? To może być anemia!
Około 30 procent ludzi na świecie dotyczy anemia, czyli choroba, w której w krwi nie ma dostatecznej ilości czerwonych krwinek. Anemia oznacza senność, zmęczenie, osłabienie, a także wyraźny brak energii. Stan ten jest diagnozowany na podstawie badania krwi i poziomu hemoglobiny, erytrocytów oraz hematokrytu.
POLECAMY:
Masz te objawy? Brakuje Ci witaminy K
Stan witaminy E w organizmie
Anemia jest zazwyczaj wynikiem niedoboru żelaza, a także niedoborów witamin A i B12, kwasu foliowego. Za anemię może również odpowiadać występowanie przewlekłych stanów zapalnych. Należy przy tym pamiętać, że bladość uznawana za powszechny objaw tej choroby, wcale nie musi występować. Dlatego też lepiej zwrócić uwagę na zawroty głowy, bóle, duszności, zaparcia, a także i biegunki. Zaleca się, aby raz w doku zrobić badanie morfologii.

Obturacyjny bezdech senny
Obturacyjny bezdech senny (OBS) polega na częstym zatrzymywaniu się oddechu w trakcie snu, bądź wyraźnym jego spłyceniu. Stan ten występuje nawet u osób zdrowych. Jak można się domyśleć, problem ten prowadzi m.in. do wyraźnego pogorszenia się jakości snu, wyraźnego zmęczenia, a także częstego budzenia się w nocy.
POLECAMY:
Masz te objawy? Brakuje Ci witaminy K
Stan witaminy E w organizmie
To wszystko sprawia, że nasz sen nie jest regenerujący. Osoby z bezdechem sennym mają nawet problem z tym, że mogą zasnąć podczas pracy oraz np. podczas kierowania samochodem.

Chroniczne zmęczenie a depresja
Zmęczenie może mieć charakter nie tylko fizyczny, ale i psychiczny. W takim przypadku może to być oznaką rozwijającej się depresji. Bezsenność i zmęczenie towarzyszą temu niezwykle poważnemu schorzeniu. Zdaniem WHO depresja w ciągu najbliższych kilku lat stanie się najczęstszą choroba na świecie.
POLECAMY:
Masz te objawy? Brakuje Ci witaminy K
Stan witaminy E w organizmie
Co więcej, nie powinno się jej bagatelizować, gdyż może prowadzić do poważnych i niebezpiecznych dla zdrowia i życia następstw. Leczenie wymaga wizyty nie tylko u lekarza psychiatry, ale i u psychologa.

Brak wody i pierwiastków? Nic dziwnego, że jesteś zmęczony!
Stan nieustannego zmęczenia towarzyszy tym osobom, które wyczerpały swoje zasoby minerałów. Jeśli nie wyrównamy naszych niedoborów, możemy odczuwać problemy zdrowotne prowadzące do zespołu przewlekłego zmęczenia. Określenie tego pozwala również przeprowadzenie podstawowych badań.
POLECAMY:
Masz te objawy? Brakuje Ci witaminy K
Stan witaminy E w organizmie
Nie można również zapominać o tym, jak istotna jest woda. Dostarczanie organizmowi płynów jest kluczowe, jeśli chcemy zwalczyć zmęczenie. Eksperci zaznaczają, że senność jest właśnie objawem odwodnienia. W przypadku kobiet oznacza to picie co najmniej 8 szklanek płynów dziennie. Dla mężczyzn minimum zwykle wynosi 10 szklanek.