BKS Visła Bydgoszcz biła się w Jastrzębiu aż do tie-breaka

Dariusz Bloch
Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz nadal bez wygranej w tym sezonie, ale w Jastrzębiu zdobyli drugi punkt.

Wcześniej podopieczni Przemysława Michalczyka przegrali po tie-breaku w Radomiu.

Mecz w Jastrzębiu był pierwszym z 14. kolejki, która rozgrywana jest awansem. W Bydgoszczy wygrał Jastrzębski Węgiel 3:0.

We wtorek od początku na prowadzeniu gospodarze. Przy stanie 10:5 pierwszy czas dla bydgoszczan. Pierwszy czas dla jastrzębian, gdy przyjezdni doszli na 19:18. Końcówka dla podopiecznych Roberta Santilliego.

W drugiej partii waleczność siatkarzy Przemysława Michalczyka została nagrodzona. Mimo niekorzystnego wyniku (18:22) Toncek Stern doprowadził do 24:24. Ten sam zawodnik dał punkt na 26:25, a ostatnia akcja to udany blok.

W III secie bydgoszczanie nabrali ochoty na coś więcej, za sprawą kilku asów i zwycięskich zagrywek prowadzili nawet 18:15, ale gospodarze szybko odrobili straty i nie dopuścili do powtórki.

W czwartym secie, podobnie jak w drugim, bydgoszczanie znowu wznieśli się na wyżyny i wygrali na przewagi.

W tie-breaku, który rozpoczął się od 1:0 dla BKS Visły, Jastrzębski Węgiel wykorzystał większe doświadczenie.

Na zmianę 8:4 i gospodarze ostatecznie wygrywają 15:11 i 3:2.

Jastrzębski Węgiel - BKS Visła Bydgoszcz 3:2 (25:21, 25:27, 25:23, 24:26, 15:11).

MVP: Christian Fromm (Jastrzębie).

Jastrzębie: Depowski 10, Hain 3, Kampa 4, Fornal 6, Vigrass 6, Bucki 17, Rusek (libero) oraz Vinhedo, Konarski 6, Popiwczak (libero), Fromm 14, Gladyr 6, Lyneel.

BKS Visła: Kalembka 16, Stern 26, Urbanowicz 17, Gałązka 10, Lipiński, Quiroga 2, Szymura (libero) oraz Peszko 13, Gryc 3, Gil, Woch 1.

Kolejny mecz BKS Visły Bydgoszcz w hali Immobile Łuczniczce z GKS Katowice - sobota, 17.30 (Polsat Sport Extra).