[break]
Pod koniec lipca będzie gotowy sześciokondygnacyjny budynek biurowy przy ul. Fordońskiej, który powstaje na wysokości mostu Kazimierza Wielkiego. - To jednak dopiero początek inwestycji, którą zrealizujemy - mówi Fabian Tyburek, przedstawiciel inwestora, firmy AB Plus. - Prowadzimy bardzo konkretne rozmowy z inwestorami, zainteresowanie wynajmem powierzchnią jest naprawdę duże.
Biurowiec, wraz z budynkiem Wyższej Szkoły Bankowej i Banku BGŻ Paribas Bank, stworzy tam kompleks Optimum Park. Docelowo na powierzchni 2,5 ha powstanie ok. 18 tys. mkw. powierzchni biurowej. W kompleksie znajdą się pomieszczenia o najwyższym standardzie, z rozbudowaną siecią teleinformatyczną, salami konferencyjnymi, restauracja, recepcją i parkingiem na 700 aut. W sąsiedztwie rzeki powstanie otwarta, letnia przestrzeń do spotkań biznesowych.
To niejedyna inwestycja na bydgoskim rynku biurowym. Sukcesywnie rozbudowuje się Biznes Park przy ul. Kraszewskiego, w którym mieści się firma Atos. Z myślą o rosnących potrzebach swoich najemców, a także o nowych firmach, pod koniec zeszłego roku oddany do użytku został budynek „Eta”. W pierwszym półroczu zakończy się także budowa kolejnego biurowca „Teta”. Oba dostarczą na rynek blisko 10 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.
PRZECZYTAJ:Bydgoszcz mą widzę ogromną...
Gotowy jest już teren pod budowę kompleksu Arkada Business Park przy rondzie Fordońskim. Na działce zakończyły się już prace rozbiórkowe, inwestor ma w ręku pozwolenie na budowę. Przy rondzie w pierwszej kolejności zostanie wybudowany 45-metrowy biurowiec, który będzie miał 10 kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne. Do dyspozycji najemców będzie ponad 10 tys. mkw. powierzchni biurowej najmu w najwyższej klasie A. W kolejnym etapie, Arkada Invest chce wybudowany bliźniaczy obiekt tuż obok pierwszego biurowca. W tym roku rozpocznie się także budowa biurowca w miejscu dawnej pętli autobusowej przy pl. Kościeleckich. Inwestor - CDI Konsultanci Budowlani, część Grupy Kapitałowej Immobile - ma już zaakceptowany projekt budynku oraz pozwolenie na budowę. Pięciokondygnacyjny gmach o pow. 9 tys. mkw. będzie gotowy najwcześniej w 2017 r.
Dotąd mankamentem Bydgoszczy był niedobór powierzchni biurowej. Teraz buduje kilku inwestorów. - Edyta Wiwatowska
Inwestycje cieszą Edytę Wiwatowską, prezes zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. - Przekonujemy przedsiębiorców, którzy szukają najlepszych lokalizacji dla centrów outsourcingowych, że warto inwestować w Bydgoszczy. Zachęcamy firmy działające w naszym mieście, aby to u nas rozwijały swoją działalność. Dotąd mankamentem Bydgoszczy był niedobór powierzchni biurowej. Pozwolenia na budowę ma kilku inwestorów, niektóre budowy już trwają, to dobre informacje - mówi Edyta Wiwatowska. Eksperci uważają, że Bydgoszcz ma szansę dogonić większe miasta pod względem liczby biurowców i pozyskać inwestorów, którzy stworzą miejsca pracy. - Bydgoszcz nie jest jeszcze pierwszym wyborem zagranicznych inwestorów. Miasto ma jednak potencjał, aby wzmocnić swoją pozycję na inwestycyjnej mapie Polski - uważa Wiktor Doktór, prezes fundacji Pro Progressio, która wspiera działania służące rozwojowi i inwestycjom w Polsce.
