Będzie trzeci mecz o utrzymanie w I lidze koszykarek

Tadeusz Nadolski
Tomasz Czachorowski
KWK Construction Basket 25 Bydgoszcz przegrał we własnej hali z KKS Olsztyn 83:94. Był to drugi mecz fazy play out w I lidze koszykarek. Obecnie stan rywalizacji wynosi 1-1. W pierwszym spotkaniu na wyjeździe bydgoszczanki wygrały 88:82.

Początek należał do gospodyń, które szybko objęły prowadzenie 10:0. Niestety, seria strat przy wyprowadzaniu piłki spowodowała, że rywalki zdobywały łatwe punkty z kontrataków.

Potem aż do połowy czwartej kwarty KKS prowadził utrzymując bezpieczny dystans 10-14 punktów. Po chwilowym zrywie Basket 25 zbliżył się na zaledwie jedno „oczko” (75:76 w 34 min), ale riposta olsztynianek była natychmiastowa.

Rywalizacja przebiega do dwóch zwycięstw. Trzeci decydujący mecz odbędzie się w sobotę, 24 marca, ponownie w Olsztynie. Zwycięzca pozostanie na zapleczu ekstraklasy, przegrany opuści szeregi I-ligowców.

KWK Construction Basket 25 Bydgoszcz - KKS Olsztyn 83:94 (19:26, 22:26, 24:18, 18:24).

KWK Construction Basket 25 Bydgoszcz: Kocaj 23 (12 zb.), Niedziółka 19 (4x3), Kuczyńska 18 (5), Dygul 14 (1), Misiuna 5, Piwkowska 2, Suwik 2.