Basket 25 Bydgoszcz wygrał. Decydowała ostatnia akcja!

Joachim Przybył
Angelika Stankiewicz zdobywała w Gdańsku ważne punkty z ławki rezerwowych
Angelika Stankiewicz zdobywała w Gdańsku ważne punkty z ławki rezerwowych Dariusz Bloch
Zacięty mecz w Gdańsku. To Politechnika, to Basket 25 brały górę, ale ostatnie słowo należało do świetnej tego dnia Janeesy Jeffery.

Politechnika Gdańsk - Basket 25 Bydgoszcz 85:88

Kwarty: 20:23, 29:21, 18:26, 18:18
POLITECHNIKA: Rymarenko 22 (2), Davis 16 (1), 12 as., Hamblin 16 (1), 9 zb., Ossowska 8, Pyka 5 oraz Gwizdała 9, Koc 7 (2), Strzelczyk 2.
BASKET 25: Jeffery 23 (2), 9 zb., 5 as., Evans 17, Międzik 15 (4), McBride 12 (3), 8 as., Michałek 2 oraz Stankiewicz 13 (1), Ervin 6, Faleńczyk 0.

Bydgoszczanki bardzo dobrze rozpoczeęy mecz w Gdańsku i pod koniec 1. kwarty prowadziły już 8 punktami. Jeszcze w 17. minucie Basket 25 wygrywał 40:37, ale ostatnie minuty przed przerwą należało do Politechniki, a zwłaszcza do Kateryny Rymarenko, która w 1. połowie zdobyła aż 15 punktów (choć o jeszcze punkt więcej miała na koncie Janeesa Jeffery).

Zaraz po przerwie Międzik trzy razy przymierzyła z dystansu. Doświadczona skrzydłowa w 3. kwarcie zdobyła aż 11 punktów i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie.

Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. W połowie ostatniej kwarty gdańszczanki dogonił nasz zespół (77:77). Decydujące punkty zdobyła na 14 sekund przed końcem Jeffery (w całym meczu 9/17 z gry).