Dużo osób chcąc złożyć e- deklarację nie mogła zalogować się do usługi Twój e-PIT- pojawiał się komunikat o "trwających pracach serwisowych".
- Żenada, kto odpowiada za prace serwisowe w dniu udostępnienia usługi?? Dziwne że Polacy chcą skorzystać z możliwości rozliczenia już pierwszego dnia?? Przecież są systemy do symulacji ruchu w sieci więc jakim problemem była próba obciążenia dla dajmy na to 10mln logowań?? Ktoś porwie się na odpowiedź? I tak od godziny 🤬 Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle- napisano w komentarzu na profilu Twój e- PIT w mediach społecznościowych.
- Ponadto dlaczego kolejny rok przesuwacie udostępnienie PIT 36 i PIT 36L? Zdajecie sobie sprawę, że jest liczne grono przedsiębiorców, którzy muszą przekazać swoje zeznania do banków na początku lutego (bo takie są wymogi zawartych umów)- napisano.
- E-PIT to świetny pomysł, gdyby tylko strona działała..- skomentował dr hab., profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Tomasz Aleksandrowicz.
- Mogą występować chwilowe problemy z dostępnością e-Urzędu Skarbowego. Pracujemy nad ich usunięciem. Prosimy o cierpliwość. Poinformujemy, jak tylko serwis będzie w pełni dostępny- odpowiedziało Ministerstwo Finansów.
Przypomnijmy, w poniedziałek rano 15 lutego pojawiły się problemy z e- usługa Ministerstwa Finansów, za pośrednictwem której można rozliczyć online podatek dochodowy. Platforma "Twój e-PIT" była niedostępna. - Ta strona nie działa- pojawiał się komunikat. Dopiero później pojawiła się informacja, że ponad 100 tys deklaracji zostało złożonych za pośrednictwem usługi Twój e- PIT.
e-PIT z profilem zaufanym i mObywatelem
Usługa Ministerstwa Finansów Twój e-PIT zadebiutowała dokładnie trzy lata temu. W ubiegłym roku blisko połowa z 18,3 milionów elektronicznych deklaracji PIT została złożona właśnie za jej pośrednictwem. Jak czytamy w komunikacie Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM, w usłudze Twój e-PIT są najczęściej wypełniane zeznania roczne, czyli PIT-37 i PIT-38.
https://www.facebook.com/Twoj.ePIT/posts/3769614633108110
Z kolei osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą skorzystać z zeznań przygotowanych na formularzach PIT-28 i PIT-36 (rozliczenia udostępnione w usłudze trzeba jednak samemu będzie uzupełnić o dane dotyczące przychodów z działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej).
Dostępne jest również oświadczenie o przekazaniu 1 proc. podatku organizacji pożytku publicznego czyli PIT-OP.
Do e-Urzędu Skarbowego można się zalogować profilem zaufanym lub aplikacją mObywatel.
