Astrobazy w wakacje 2019. Harmonogram w woj....

Astrobazy w wakacje 2019. Harmonogram w woj. kujawsko-pomorskim

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Astrobazy w wakacje 2019. Harmonogram w woj. kujawsko-pomorskim
1/6
przejdź do galerii

©Michał Sierek/archiwum

Księżyc, planety Układu Słonecznego, mgławice, galaktyki... Urząd Marszałkowski zachęca do odkrywania w czasie wakacji tajemnic kosmosu przy pomocy zaawansowanych teleskopów kujawsko-pomorskich Astrobaz Kopernik.
- Pełnią rolę dydaktyczną i popularyzatorską, korzystają z nich zarówno szkoły, jak i lokalni pasjonaci. Od początku zależało nam, by oferowały interesujące zajęcia także latem – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

W astrobazach można obserwować planety Układy Słonecznego, planetoidy, komety, Słońce, układy podwójne lub wielokrotne, mgławice planetarne i galaktyki, a także wyjątkowe zjawiska na naszym niebie takie jak zaćmienia Słońca lub Księżyca - informuje urząd.

W okresie wakacji otwarta jest większość astrobaz. Zajęcia organizowane są przez lokalnych koordynatorów. Niektóre obserwatoria np. w Golubiu-Dobrzyniu i Kruszwicy zapraszają ponownie po wakacjach.

Pełnią rolę dydaktyczną i popularyzatorską, korzystają z nich zarówno szkoły, jak i lokalni pasjonaci. Od początku zależało nam, by oferowały interesujące zajęcia także latemPropozycje astrobaz na wakacje 2019


Astrobaza w Radziejowie – pokaz „Częściowe zaćmienie Księżyca” (16 lipca, od godz. 22) dla lokalnej społeczności, w sierpniu stałe dyżury i pokazy wakacyjne we wtorki i czwartki od godz. 21.

Astrobaza w Żninie – w lipcu nocne obserwacje nieba i zwiedzanie astrobazy po uprzednim kontakcie z koordynatorem, w sierpniu stałe dyżury we wtorki i piątki od godziny 22.

Astrobaza w Inowrocławiu – w lipcu i sierpniu obserwacje nieba we wtorki i czwartki w godzinach 13-15,

Astrobaza w Dobrzyniu nad Wisłą – obserwacje letniego nieba i zwiedzanie astrobazy po wcześniejszym kontakcie z koordynatorami.

Więcej informacji na temat oferty astrobaz w lipcu i sierpniu oraz adresy i dane kontaktowe w załączniku na końcu artykułu.

FLESZ: Pszczoły wymierają, grozi nam głód

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Załączniki (1)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo