Astoria bezradna w Sosnowcu

Maciej Pieszczyński, nad
Koszykarze Astorii wysoko przegrali w Sosnowcu
Koszykarze Astorii wysoko przegrali w Sosnowcu Tomasz Czachorowski
Bydgoscy koszykarze kolejny raz fatalnie wypadli w meczu wyjazdowym I ligi. Tym razem podopieczni Przemysława Gierszewskiego przegrali z Zagłębiem Sosnowiec aż 76:106.

Bydgoszczanie tylko przez pierwsze pięć minut byli w kontakcie z gospodarzami, remisując wówczas 13:13. Niestety, nagle w grze Astorii coś się zacięło. Końcowy fragment pierwszej kwarty gospodarze wygrali aż 15:2.

Jeszcze gorzej bydgoszczanom wiodło się w drugiej odsłonie. Nasi koszykarze dość często pudłowali, czego nie można powiedzieć o miejscowych. Do przerwy przewaga Zagłębia wynosiła już 28 punktów (55:27), co praktycznie przesądziło o końcowym triumfie. W trzeciej kwarcie bydgoszczanie wreszcie byli równorzędnym rywalem dla miejscowych. „Asta” wygrała ten fragment spotkania 33:29, jednak straty po pierwszej połowie były jednak zbyt spore, by myśleć o zwycięstwie w Sosnowcu. Ostatnie dziesięć minut ponownie upłynęło pod dyktando Zagłębia, które ostatecznie pokonało „Astę” 106:76.

W ekipie Przemysława Gierszewskiego dobry mecz rozegrali jedynie Sebastian Laydych i Marcin Dymała, którzy zdobyli 45 z 76 punktów naszego zespołu. Ten pierwszy zakończył niedzielny pojedynek z dorobkiem aż 31 „oczek” (8/12 za 2, 4/10 za 3, 3/4 za 1) i 3 zbiórek, z kolei Dymała zapisał na swoje konto 14 punktów (5/10 za 2, 4/5 za 1) i 4 asysty. Zagłębie było zdecydowanie lepsze w walce na tablicach (47 zbiórek miejscowych przy 29 bydgoszczan), jednak kluczem do zwycięstwa okazała się lepsza skuteczność. Gospodarze zakończyli ten mecz trafiając 38 z 71 rzutów z gry (53,5 proc.), natomiast Astoria trafiła jedynie 28 z 67 rzutów (41,8 proc.).

W sobotę Astoria w Artego Arenie podejmować będzie SKK Siedlce (19.00).

Pozostałe wyniki 6. kolejki I ligi: Stal Ostrów - Pogoń Prudnik 96:67, Znicz Pruszków - Rosa II Radom 82:81, Spójnia Stargard - Miasto Szkła Krosno 53:57, AZS Politechnika Poznańska - Legia Warszawa 60:76, SKK Siedlce - GTK Gliwice 78:74, GKS Tychy - Sokół Łańcut 62:81.

1. Stal Ostrów 6 12 489-364
2. Krosno 6 12 450-346
3. Sokół Łańcut 6 11 481-377
4. Spójnia Stargard 6 10 400-343
5. Legia Warszawa 6 9 449-385
6. Pogoń Prudnik 6 9 411-412
7. GKS Tychy 6 9 395-423
8. Basket Pruszków 6 9 396-439