Artiom Łaguta wygrał Grand Prix we Wrocławiu. Maciej Janowski drugi! ZDJĘCIA

Daniel Ludwiński
Artiom Łaguta był zdecydowanie najlepszym uczestnikiem inauguracyjnej rundy tegorocznego cyklu Grand Prix na żużlu, która odbyła się w piątkowy wieczór we Wrocławiu. W wyścigu finałowym za plecami Rosjanina, który wygrał sześć z siedmiu biegów ze swoim udziałem, przyjechał Maciej Janowski i tym samym stanął na drugim stopniu podium. Trzecią pozycję zajął Fredrik Lindgren. - Cieszę się, że wszystko się tak dobrze potoczyło. W pewnym momencie w trakcie zawodów trochę zgubiłem szybkość, ale mój team był bardzo czujny i zaraz  motocykl znowu jeździł szybko - powiedział Janowski przed kamerami Canal+.Bartosz Zmarzlik, obrońca tytułu mistrzowskiego, odpadł w półfinale i w klasyfikacji końcowej zajął siódme miejsce. Debiutujący w polskich barwach Gleb Czugunow był dziesiąty (start z "dziką kartą"), a Patryk Dudek dwunasty. Po razie na tor wyjechali także rezerwowi, czyli Michał Curzytek i Przemysław Liszka.W sobotę drugi turniej, ponownie we Wrocławiu.Wyniki (za WP SportoweFakty):1. Artiom Łaguta (Rosja) - 20 (3,3,3,3,2,3,3) - 20 pkt2. Maciej Janowski (Polska) - 17 (3,2,1,3,3,3,2) - 183. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 10 (1,1,3,2,w,2,1) - 164. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 12 (2,3,2,2,1,2,0) - 145. Leon Madsen (Dania) - 13 (3,3,2,1,3,1) - 126. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 11 (3,2,3,3,0,0) - 117. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 11 (2,3,0,2,3,1) - 108. Martin Vaculik (Słowacja) - 11 (2,2,3,3,1,0) - 99. Matej Zagar (Słowenia) - 6 (2,0,1,1,2) - 810. Gleb Czugunow (Polska) - 6 (t,2,1,2,1) - 711. Jason Doyle (Australia) - 5 (0,1,1,0,3) - 612. Patryk Dudek (Polska) - 5 (1,0,2,0,2) - 513. Mikkel Michelsen (Dania) - 5 (1,1,0,1,2) - 414. Niels Kristian Iversen (Dania) - 3 (0,0,2,0,1) - 315. Max Fricke (Australia) - 2 (0,1,0,1,0) - 216. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 1 (1,0,0,0,0) - 117. Przemysław Liszka (Polska) - 0 (0) - 018. Michał Curzytek (Polska) - 0 (t) - 0
Artiom Łaguta był zdecydowanie najlepszym uczestnikiem inauguracyjnej rundy tegorocznego cyklu Grand Prix na żużlu, która odbyła się w piątkowy wieczór we Wrocławiu. W wyścigu finałowym za plecami Rosjanina, który wygrał sześć z siedmiu biegów ze swoim udziałem, przyjechał Maciej Janowski i tym samym stanął na drugim stopniu podium. Trzecią pozycję zajął Fredrik Lindgren. - Cieszę się, że wszystko się tak dobrze potoczyło. W pewnym momencie w trakcie zawodów trochę zgubiłem szybkość, ale mój team był bardzo czujny i zaraz motocykl znowu jeździł szybko - powiedział Janowski przed kamerami Canal+.Bartosz Zmarzlik, obrońca tytułu mistrzowskiego, odpadł w półfinale i w klasyfikacji końcowej zajął siódme miejsce. Debiutujący w polskich barwach Gleb Czugunow był dziesiąty (start z "dziką kartą"), a Patryk Dudek dwunasty. Po razie na tor wyjechali także rezerwowi, czyli Michał Curzytek i Przemysław Liszka.W sobotę drugi turniej, ponownie we Wrocławiu.Wyniki (za WP SportoweFakty):1. Artiom Łaguta (Rosja) - 20 (3,3,3,3,2,3,3) - 20 pkt2. Maciej Janowski (Polska) - 17 (3,2,1,3,3,3,2) - 183. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 10 (1,1,3,2,w,2,1) - 164. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 12 (2,3,2,2,1,2,0) - 145. Leon Madsen (Dania) - 13 (3,3,2,1,3,1) - 126. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 11 (3,2,3,3,0,0) - 117. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 11 (2,3,0,2,3,1) - 108. Martin Vaculik (Słowacja) - 11 (2,2,3,3,1,0) - 99. Matej Zagar (Słowenia) - 6 (2,0,1,1,2) - 810. Gleb Czugunow (Polska) - 6 (t,2,1,2,1) - 711. Jason Doyle (Australia) - 5 (0,1,1,0,3) - 612. Patryk Dudek (Polska) - 5 (1,0,2,0,2) - 513. Mikkel Michelsen (Dania) - 5 (1,1,0,1,2) - 414. Niels Kristian Iversen (Dania) - 3 (0,0,2,0,1) - 315. Max Fricke (Australia) - 2 (0,1,0,1,0) - 216. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 1 (1,0,0,0,0) - 117. Przemysław Liszka (Polska) - 0 (0) - 018. Michał Curzytek (Polska) - 0 (t) - 0 Jarosław Pabijan
Artiom Łaguta był zdecydowanie najlepszym uczestnikiem inauguracyjnej rundy tegorocznego cyklu Grand Prix na żużlu. W wyścigu finałowym za plecami Rosjanina przyjechał Maciej Janowski i tym samym stanął na drugim stopniu podium. Trzecią pozycję zajął Fredrik Lindgren. Bartosz Zmarzlik, obrońca tytułu mistrzowskiego, odpadł w półfinale. W sobotę drugi turniej, ponownie we Wrocławiu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani