Artego trochę dalej od brązu

Tadeusz Nadolski
Denesha Stallworth walczy o piłkę z Isabelle Harrison z CCC.
Denesha Stallworth walczy o piłkę z Isabelle Harrison z CCC. Filip Kowalkowski
Rozpoczęły się decydujące boje o najwyższe trofea w Basket Lidze Kobiet. Artego walczy z CCC o brązowy medal, Ślęza z Wisłą o tytuł mistrza Polski.

Artego przegrało w Polkowicach 63:80. W serii do trzech zwycięstw CCC objęło prowadzenie 1-0.

Kibice zastanawiali sie, czy w ekipie gospodarzy na parkiet wybiegnie podstawowa rozgrywająca pomarańczowych Jamierra Faulkner, która z powodu kontuzji nie zagrała już w piątym meczu ze Ślęzą. Ostatecznie Amerykanka (12,2 pkt i 6,2 as.) nie znalazła się w protokole meczowym, co oczywiście oznaczało spore osłabienie dla zespołu gospodyń. Choć w Artego też nie wystąpiło w optymalnym składzie (bez Erin Rooney). W I kwarcie tylko przez moment gospodynie odskoczyły na 8 punktów (20:12), ale bydgoszczanki szybko odrobiły straty i do przerwy rezultat cały czas był bliski remisu. Wynik trzymała przede wszystkim Bernice Mosby (14 pkt w I połowie, 4/4 za 2, 2/2 za 3). Elżbieta Międzik w ciągu 20 min zdobyła 7 pkt, ale miała tylko 1/6 za 3. Wśród miejscowych nie do zatrzymania była Walerija Musina (15 pkt, 3/4 za 2, 3/5 za 3). Niepokoić musiały trzy faule złapane do przerwy przez Mauritę Reid (spadła za piaty w 36 min) oraz problemy z zastawianiem przy rzutach rywalek (7 zbiórek CCC na tablicy Artego), z czego wychodziły ponawiane akcje.

Niestety, już w 23 min Reid złapała czwarte przewinienie i w ten sposób rozpoczęły się problemy podopiecznych Tomasza Herkta, bowiem nasza rozgrywająca siadła na ławce. Przed ostatnią odsłoną CCC miało już 13 „oczek” na plusie. Szybko 4. faul złapała Denesha Stallworth. Odgryzała się Mosby, ale miejscowe nie pozwalały na wiele, a w końcówce jeszcze powiększyły przewagę, m.in. dzięki świetnej grze pozyskanej w trakcie sezonu z Energi Toruń Weroniki Gajdy.

Kluczowe było wygrana CCC na tablicach: 41 zbiórek (w tym aż 16 w ataku) przy 23 Artego.

W czwartek o godz. 19.00 rozegrany zostanie drugi pojedynek. Potem oba zespoły w akcji zobaczą kibice w Bydgoszczy - w niedzielę 23.04 (godz. 19.00) i ewentualnie w poniedziałek, 24.04. (19.00). Relacje w TVP 3 Bydgoszcz.

W pierwszym meczu finału Ślęza Wrocław pokonała Wisłę Kraków 71:65.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 80:63 (23:23, 16:13, 19:9, 22:18)

CCC: W. Musina 17 (3x3), Gajda 17 (1), R. Musina 12 (1), Harrison 10, Ortiz 10, Gala 7 (1), Leciejewska 4, Stankiewicz 3 (1).

Artego: Mosby 20 (2), Stallworth 12, Reid 11 (1), Międzik 10 (2), Koc 6, Szybała 2, Suknarowska 2, Szczechowiak 0.