Artego nie zagra w finale Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia]

W Lubinie trwa finałowy turniej Suzuki Pucharu Polski kobiet. Niestety, już bez koszykarek Artego Bydgoszcz, które zagrały tu tylko jeden mecz.W drugim sobotnim półfinale bydgoszczanki spotkały się z obrończyniami tytułu i mistrzyniami Polski, CCC Polkowice.W pierwszej połowie zawodniczki obydwu zespołów raziły nieskutecznością i niedokładnością, stąd po dwóch kwartach wynik zaledwie 24:27. Najwięcej punktów: Brianna Kiesel 8 - María Conde 8.Bydgoszczanki lepiej rozpoczęły ten mecz, ale w drugich 10 minutach straciły 6-punktową przewagę z pierwszej kwarty.W III kwarcie po dwóch kolejnych "trójkach" polkowiczanek Marii Conde i Weroniki Gajdy, trener bydgoszczanek Tomasz Herkt musiał wziąć czas. W 25:49 minucie CCC prowadziło 11 punktami (39:28).W drugiej części tej kwarty sprawy w swoje ręce wzięła Jennifer O'Neill - 3, 3 i 2 z końcową syreną i przed ostatnią kwartą bylo 39:49.Mimo że w ostatniej odsłonie "rozkręciła się" Brianna Kiesel (był zawodniczka lubelskich "Pszczółek), która w sumie rzuciła 27 punktów, to polkowiczanki kontrolowały sytuację na parkiecie i tablicę z wynikami.Zbiórki 27-47, skuteczność za trzy 15-36 proc. (4/26 - 7/19)Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 64:72 (15:9, 9:18, 15:22, 25:23).Artego: O'Neill 13 (1), Kiesel 27 (1), Międzik 5 (1), Poboży 2, Miskiniene 7, 11 zb. oraz Rymarenko 3, Michałek 7 (1).CCC: Bojović 4, Conde 22 (3), Gajda 10 (3), Spanou 13 (1), Stallworth 11, 10 zb. oraz Filip 11, Robinson 1, Naczk 0.Wcześniej awans do finału wywalczyły koszykarki Arki Gdynia. Po niezwykle wyrównanym meczu liderki Energa Basket Ligi Kobiet pokonały ekipę PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:65 (15:20, 17:8, 18:18, 20:19).Wielki finał Suzuki Pucharu Polski Kobiet w Lublinie rozpocznie się w niedzielę o godz. 16.00. Transmisja w stacji SportKlub.ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU W LUBLINIE >>>>>Nadesłane
W Lubinie trwa finałowy turniej Suzuki Pucharu Polski kobiet. Niestety, już bez koszykarek Artego Bydgoszcz, które zagrały tu tylko jeden mecz. W drugim sobotnim półfinale bydgoszczanki spotkały się z obrończyniami tytułu i mistrzyniami Polski, CCC Polkowice. W pierwszej połowie zawodniczki obydwu zespołów raziły nieskutecznością i niedokładnością, stąd po dwóch kwartach wynik zaledwie 24:27. Najwięcej punktów: Brianna Kiesel 8 - María Conde 8. Bydgoszczanki lepiej rozpoczęły ten mecz, ale w drugich 10 minutach straciły 6-punktową przewagę z pierwszej kwarty. W III kwarcie po dwóch kolejnych "trójkach" polkowiczanek Marii Conde i Weroniki Gajdy, trener bydgoszczanek Tomasz Herkt musiał wziąć czas. W 25:49 minucie CCC prowadziło 11 punktami (39:28). W drugiej części tej kwarty sprawy w swoje ręce wzięła Jennifer O'Neill - 3, 3 i 2 z końcową syreną i przed ostatnią kwartą bylo 39:49. Mimo że w ostatniej odsłonie "rozkręciła się" Brinna Kiesel (był zawodniczka lubelskich "Pszczółek), która w sumie rzuciła 27 punktów, to polkowiczanki kontrolowały sytuację na parkiecie i tablicę z wynikami. Zbiórki 27-47, skuteczność za trzy 15-36 proc. (4/26 - 7/19) Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 64:72 (15:9, 9:18, 15:22, 25:23). Artego: O'Neill 13 (1), Kiesel 27 (1), Międzik 5 (1), Poboży 2, Miskiniene 7, 11 zb. oraz Rymarenko 3, Michałek 7 (1). CCC: Bojović 4, Conde 22 (3), Gajda 10 (3), Spanou 13 (1), Stallworth 11, 10 zb. oraz Filip 11, Robinson 1, Naczk 0. Wcześniej awans do finału wywalczyły koszykarki Arki Gdynia. Po niezwykle wyrównanym meczu liderki Energa Basket Ligi Kobiet pokonały ekipę PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:65 (15:20, 17:8, 18:18, 20:19). Wielki finał Suzuki Pucharu Polski Kobiet w Lublinie rozpocznie się w niedzielę o godz. 16.00. Transmisja w stacji SportKlub.