Artego Bydgoszcz pokonało Wisłę w Krakowie 77:62 i do play off przystąpi z pozycji lidera

Tadeusz Nadolski
Artego Bydgoszcz v Wisła Krakówmecz koszykówki kobiet
Artego Bydgoszcz v Wisła Krakówmecz koszykówki kobiet Filip Kowalkowski
Przy równej liczbie punktów ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Był to mecz otwierający ostatnią kolejkę rundy zasadniczej ekstraklasy koszykarek.
W spotkaniu nie mogła zagrać Elżbieta Międzik, która się zatruła, i w tej sytuacji w rotacji znalazło się jedynie sześć bydgoskich zawodniczek.

Podopieczne Tomasza Herkta i Piotra Kulpekszy bardzo źle weszły w to spotkanie. Po 6 minutach przegrywały 2:15 i miały na swoim koncie aż 6 strat. Z każdą jednak minutą gra gości wyglądała coraz lepiej. Bydgoszczanki wzmocniły obronę, a w końcówce drugiej odsłony trzykrotnie trafiła wspomniana Carter i to po jej celnych rzutach na tablicy pojawił się remis - najpierw 28:28, a potem 30:30. Było też znacznie mniej straconych piłek (w I kw. 7, w II - tylko 3).

W trzeciej kwarcie koszykarki Artego cały czas trzymały dystans do rywalek, choć wiślaczki utrzymywały kilkupunktową przewagę. Wszystko jeszcze było możliwe. Czwarta kwarta to koncert bydgoszczanek, które systematycznie zwiększały swoje prowadzenie. Wszystkie zagrały rewelacyjnie, a pochwalić trzeba Julie McBride, która przez niemal 20 min grała z 4 faulami, a w ostatnich fragmentach faulowana trafiała wolne.

W sobotę odbędą się pozostałe spotkania 22. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet. Rywalizacja w play offach rozpocznie się 30 marca. Artego w I rundzie zagra z Zagłębiem Sosnowiec.

Wisła Kraków - Artego Bydgoszcz
62:77 (21:13, 9:17, 19:16, 13:31).
Wisła: Stallworth 18, Ziętara 15 (3x3), Turner 12, Żurowska-Cegielska 6, Ouvina 5 oraz Misiuk 6 (2), Szott-Hejmej 0.
Artego: Carter 20 (14 zb.), Morris 17 (3x3), McBride 16 (2x3, 9 as.), Reid 13, Koc 6 oraz Pawlak 5 (1).

Pozostałe mecze 22. kolejki TBLK (wszystkie w sobotę o godz. 18.00): Basket 90 Gdynia - MKK Siedlce, MKS Polkowice - Widzew Łódź, JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Ślęza Wrocław, Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp., JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - Pszczółka AZS UMCS Lublin.