Artego Bydgoszcz po dwóch porażkach przełamało się w Siedlcach

Adam SzczęśniakZaktualizowano
Dariusz Bloch
Po dwóch porażkach (w lidze z Arką i w Eurocup z ekipą z Moskwy) koszykarki wicemistrza Polski wreszcie się przełamały i odniosły wysokie zwycięstwo w Siedlcach.

MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 68:88 (16:21, 24:22, 6:27, 22:18)

MKK: Bellock 22, 10 zb., Harris 14 (2), 10 as., Mołłowa 13 (1), Lapszynski 6, 6 zb., Ikstena 5, oraz Omerbasić 6, Bacik 2, Urbaniak 0, Jurkievicius 0.
ARTEGO: Stanković 19, 7 zb., 4 prz., Międzik 17 (3), 5 as., Morrison 10, Szott-Hejmej 7, McBride 5 (1), 5 zb., 7 as. oraz Poboży 20, Radocaj 6, 5 zb., 5 as., Engelman 4, Kocaj 0, Kuczyńska 0.

Pierwsza kwarta mogła wskazywać, że kryzys w Artego trwa, bo przeciętny zespół z Siedlec, mający w składzie tylko dwa żądła – Bellock (9/17 z gry) i Harris (6/12, 10 asyst) – nadawał ton. Od 4:5 odskoczył na 14:5. Na szczęście świetnie zaczął spisywać się duet McBride – Stanković i wszystko wróciło do normy (16:20). To także wynik mocnej defensywy i 3 strat z rzędu MKK. Na początku 2. kwarty zrobiło się już 18:25, ale Harris rzutem za 3 i Omerbasić zmniejszyły straty do 23:25. Wtedy dała znać o sobie kapitan Artego. Międzik dwa razy trafiła z dystansu, bardzo dobrą zmianę dała Poboży i – mimo że MKK dzielnie walczyło – wciąż minimalnie na prowadzeniu był zespół gości.

To co wydarzyło się w 3. kwarcie siedlczanki zapamiętają na długo. Artego zrobiło z nich przysłowiowy wiatrak. Dziesięć punktów w rzędu pozwoliło na spokój, a potem trwało dobijanie rywalek. Osiem punktów z rzędu - z linii wolnych i spod kosza - zdobyła Stanković, a rywalki akcją 2+1 dobiła Poboży. Przy stanie 46:70 gospodynie mogły właściwie rzucić ręcznik.

Czwarta kwarta była już mniej widowiskowa, sporo było roszad (po faulu niesportowym rywalki z boiska musiała zejść Międzik), ale zespół gości momentami nawet powiększał prowadzenie do najwyższych rozmiarów (55:80). W końcówce znów błysnęła Poboży (dwie akcje 2+1), dla której był to jeden z najlepszych występów w barwach bydgoskiej drużyny (8/10 za 2, 4/5 za 1). Obok Stanković (5/6 za 1, 7/10 za 2) i Międzik (7/11 z gry) była głównym architektem efektownej wygranej.

Po tym zwycięstwie bydgoszczanki z bilansem 4-1 awansowały na 7. miejsce w tabeli.

polecane: FLESZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego. To musisz wiedzieć.

Materiał oryginalny: Artego Bydgoszcz po dwóch porażkach przełamało się w Siedlcach - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.