„Ale co? Deszczowe H2O” - już jest czwarty odcinek!

Materiał partnera zewnętrznego MWIK BYDGOSZCZ
Wideo
od 16 lat
W najnowszym odcinku naszego programu zapytaliśmy bydgoszczan, które miejsca ich zdaniem powinny z powodu podtopień trafić na deszczową czarną listę.

Parkingi podziemne, w których brodzi się po kostki w wodzie, zalane piwnice i wstrzymany ruch uliczny – każdego roku przynajmniej kilka razy pada w Bydgoszczy tak intensywnie, że mieszkańcy dotkliwie odczuwają tego skutki. Ulica Podgórna, skrzyżowanie ul. Glinki i Szpitalnej, wiadukt na Grunwaldzkiej czy bulwary przy Jagiellońskiej – to tylko kilka punktów w Bydgoszczy, które w trakcie ulewnych deszczy zmieniają się w małe akweny. Dlaczego tak się dzieje?

- Problem, jaki obserwujemy na ulicy Podgórnej jest związany głównie ze zbyt małą średnicą kanałów deszczowych. Istnieje prawdopodobieństwo, że na etapie ich projektowania średnica kanału została dobrana na podstawie przestarzałej formuły obliczeniowej, nie uwzględniającej rzeczywistych procesów zachodzących w systemie odwodnienia. W przeszłości nie była uwzględniona również postępująca urbanizacja Górnego Tarasu w Bydgoszczy, uszczelnianie terenu i spadek naturalnej retencji - tłumaczy Paweł Kwiecień z MWiK w Bydgoszczy.

Jakie jeszcze miejsca są najbardziej narażone na zalewanie? Co jest główną przyczyną tych podtopień i co możemy zrobić, by temu zaradzić? Odpowiedź w czwartym odcinku naszego nowego cyklu „Ale co? Deszczowe H2O”. Zapraszamy do oglądania!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!