Adam Grabowski od dziś nowym trenerem siatkarek Pałacu

Sławomir Kabat
Dawid Pawlik prowadził jako pierwszy trener drużynę Pałacu w czterech meczach. Obecnie będzie pełnił rolę drugiego trenera. Dariusz Bloch
Adam Grabowski od dziś jest pierwszym szkoleniowcem Pałacu – poinformował media prezes klubu Waldemar Sagan. Zastąpił na stanowisku Dawida Pawlika, który prowadził drużynę w ostatnich czterech meczach, a obecnie będzie pełnił funkcję asystenta. Nowy szkoleniowiec postawił sobie za cel poprawę dotychczasowej lokaty. Po 12 meczach Pałac jest na ostatnim miejscu w tabeli z kompletem porażek. To na razie najgorszy sezon w ostatniej dekadzie.

Adam Grabowski prowadził już w tym roku zespół Orlen Ligi – Budowlanych Łódź. Po stracie punktów z Pałacem Bydgoszczy w 6. kolejce – rywalki wygrały 3:2 został zwolniony.
- Obejmując zespół z Łodzi obiecywałem komplet trzech punktów w sześciu meczach. Słowa nie dotrzymałem, dlatego podałem się do dymisji – mówił na konferencji prasowej Adam Grabowski.

Notka biograficzna na podstawie wikipedii
Adam Grabowski (ur. 1 kwietnia 1970 w Drawsku Pomorskim − polski trener siatkówki. W sezonie 2013/2014 szkoleniowiec Budowlanych Łódź
Od roku 1997 z małymi przerwami pracował w PTPS Piła, przeważnie jako asystent Jerzego Matlaka. Pod koniec sezonu 2004/2005 został pierwszym szkoleniowcem zespołu z Piły, z kórym zdobył brązowy medal. W połowie sezonu 2009/2010 zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Wojciecha Lalka. Jednak po rozegraniu 10 meczu zrezygnował z funkcji trenera siatkarek PTPS Piła. Od sezonu 2010/2011 był pierwszym trenerem KPSK Stal Mielec, grającej w PlusLidze Kobiet. W połowie sezonu 2011/2012 został zwolniony z funkcji pierwszego trenera dużyny Z Mielca. Od 22 lutego do końca maja 2012 był pierwszym trenerem II-ligowej Szóstki Biłgoraj. Od początku sezonu 2012/2013 był asystentem pierwszego trenera Atomu Trefla Sopot, Jerzego Matlaka, a po jego zwolnieniu, w grudniu 2012 r. przejął obowiązki pierwszego trenera
Od 2009 do 2011 był asystentem Jerzego Matlaka w żeńskiej reprezentacji Polski.