
Strach przed pracą zdalną
Mimo pandemii nadal 8% pracowników boi się przejść na pracę zdalną. Może to mieć związek z zatrudnieniem w organizacji o skostniałej strukturze czy z uprzedzeniami przełożonego.

Skuteczność liderów
58% pracowników ufa swoim liderom i nie spodziewa się zwolnienia podczas drugiej fali pandemii, ale aż 38% osób wyraża obawy z tym związane.
55% pracowników jest zdania, że ich liderzy działają skutecznie w obliczu koronakryzysu. Co czwarty pracownik (27%) przyznaje, że liderzy w jego firmie nie są skuteczni w nowej rzeczywistości.

Wsparcie psychologiczne
Przez pandemię coraz więcej osób traci bliskich, wiele osób skarży się także na poczucie izolacji. Mimo to 73% pracowników zdalnych potwierdza, że ich pracodawcy nie zapewniają im pomocy psychologa, 12% osób zatrudnionych nic nie wie na ten temat, podczas gdy 14% deklaruje, że może liczyć na pomoc pracodawcy w tym zakresie.

Wstrzymane rekrutacje
Co czwarty pracownik (25,5%) potwierdza, że podczas drugiej fali pandemii w jego firmie wstrzymane zostały nowe rekrutacje, a blisko 68% osób zatrudnionych utrzymuje, że nadal rekrutuje się nowe osoby.