Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

26 lipca znaleziono zwłoki na trawniku w Fordonie. Sprawcy zabójstwa nie wykryto [Kalendarium bydgoskie na 26 lipca]

Krzysztof Błażejewski
Krzysztof Błażejewski
26 lipca 1992 roku na trawniku u zbiegu ulic Korfantego i Akademickiej w późnych godzinach wieczornych znaleziono zwłoki 31-letniego mężczyzny, mieszkańca osiedla Przylesie w Fordonie. Śmierć nastąpiła w wyniku dotkliwego pobicia go przez nieustalonych sprawców.
26 lipca 1992 roku na trawniku u zbiegu ulic Korfantego i Akademickiej w późnych godzinach wieczornych znaleziono zwłoki 31-letniego mężczyzny, mieszkańca osiedla Przylesie w Fordonie. Śmierć nastąpiła w wyniku dotkliwego pobicia go przez nieustalonych sprawców. Arkadiusz Wojtasiewicz/policja
Zobaczcie, co jeszcze ciekawego i ważnego wydarzyło się 26 lipca w Bydgoszczy.

26 lipca 1252 roku zapisana została pierwsza zachowana wzmianka o istnieniu komory celnej w Bydgoszczy związanej z handlem prowadzonym statkami na Wiśle w tzw. układzie kujawsko-krzyżackim. Książę Kazimierz I określił konieczność opłacania przez Krzyżaków cła przy przewożeniu towarów przez Bydgoszcz.

26 lipca 1851 roku miało miejsce uroczyste otwarcie przez króla Prus Fryderyka Wilhelma IV odcinka Kolei Wschodniej z Krzyża do Bydgoszczy, umożliwiającego połączenie z Berlinem przez Szczecin. Król odebrał paradę wojskową miejscowego garnizonu i obejrzał hołdowniczy pochód mieszkańców Bydgoszczy.

Zobacz również:

Fordon - jedyny w świecie? I tak, i nie. Zobacz, co oznacza słowo 'fordon' w innych językach świata i czy są inne "Fordony" na Ziemi.Sprawdźcie >>>

Wiecie, że Fordon to nie tylko bydgoskie osiedle? Co oznacza...

26 lipca 1885 roku chór „Halka” zorganizował w Bydgoszczy pierwszy zjazd polskich chórów z terenu zaboru pruskiego, który przeszedł do historii śpiewactwa polskiego. Wysunięto wówczas postulat założenia związku łączącego wszystkie chóry polskie w Prowincji Poznańskiej koordynującego ich działalność oraz reprezentującego przed władzami administracyjnymi. Wielkopolski Związek Śpiewaczy powstał jednak dopiero w1892 r.

26 lipca 1922 roku Rada Miasta zwróciła się do Policji Państwowej z apelem o częstsze patrolowanie rejonu skrzyżowania ulic Grodzkiej i Mostowej, gdzie w nocy zakłócany był permanentnie spokój przez klientów opuszczających pobliskie restauracje.

26 lipca 1936 roku w ogrodzie Resursy Kupieckiej zakończył się trwający cały miesiąc turniej zapaśniczy w stylu tzw. wolnoamerykanki z udziałem zawodników z USA, Czechosłowacji, Jugosławii, Niemiec i Polski. Zwycięzcą został słynny polski atleta, Zbyszko Cyganiewicz.

Zobacz również:

Analitycy z firmy Sedlak&Sedlak przeanalizowali ceny za usługi erotyczne w Polsce. Raport powstał dla portalu Wynagrodzenia.pl i na rzecz Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Analitycy przeanalizowali 16,5 tysiąca ogłoszeń erotycznych w jednym z najpopularniejszych portali z ofertami dla osób powyżej 18 roku życia. Zobaczcie, ile kosztują usługi erotyczne w Polsce. W zestawieniu znalazły się także miasta woj. kujawsko-pomorskiego.Zobaczcie, ile kosztuje godzina z prostytutką w polskich miastach. Ile zarabiają panie do towarzystwa i które kobiety mogą liczyć na największe pieniądze w tej branży? >>>

Tyle kosztuje seks w Polsce. Zobacz raport firmy Sedlak&Sedlak

26 lipca 1979 roku wieczorem Zarząd Wojewódzki Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej zorganizował w Bydgoszczy widowisko plenerowe na płycie Starego Rynku pod pomnikiem Walki i Męczeństwa w modnym wówczas typie „światło i dźwięk” pn. „Rapsod o walce i wyzwoleniu”.

26 lipca 1989 roku mieszkańcy osiedla Kapuściska poczuli dziwny zapach w powietrzu. Jak się okazało, jego emitentem były Zakłady Chemiczne, w których doszło do 6-krotnego przekroczenia norm emisji fenolu z powodu przestarzałej instalacji. To samo zjawisko wystąpiło ponownie następnego dnia oraz 30 lipca tego samego roku.

26 lipca 1992 roku na trawniku u zbiegu ulic Korfantego i Akademickiej w późnych godzinach wieczornych znaleziono zwłoki 31-letniego mężczyzny, mieszkańca osiedla Przylesie w Fordonie. Śmierć nastąpiła w wyniku dotkliwego pobicia go przez nieustalonych sprawców.

26 lipca 1993 roku zarządzeniem wojewody bydgoskiego zlikwidowana została Fabryka Opakowań Blaszanych, zwana „Puszkami”, działająca przez kilkadziesiąt lat w Bydgoszczy. Zakład został sprzedany amerykańskiej firmie Can Pack.

Zobacz również:

Zobaczcie, jak kiedyś wyglądał handel w Bydgoszczy. Po dawnych straganach, sklepach i reklamach zostały tylko wspomnienia i zdjęcia. >>>

Tak handlowano w Bydgoszczy przed wojną - zobacz szyldy skle...

Jak przeżyć upały? Krzysztof Wiśniewski ma rady, jak je przetrwać:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo