MKTG SR - pasek na kartach artykułów

23 miliony złotych pożyczki na budowę rozszerzonej strefy płatnego parkowania w Bydgoszczy

Wojciech Mąka
Wojciech Mąka
Miasto zaciąga zobowiązanie wysokości 23 mln zł na rozbudowę strefy płatnego parkowania
Miasto zaciąga zobowiązanie wysokości 23 mln zł na rozbudowę strefy płatnego parkowania Arkadiusz Wojtasiewicz
Ratusz zaciąga pożyczkę wysokości 23 mln zł na sfinansowanie powiększonej strefy płatnego parkowania w Bydgoszczy. Pieniądze mają być spłacane z podatku od nieruchomości.

- Konieczne jest zaciągnięcie tego zobowiązania - stwierdził podczas środowej (24.04) sesji Rady Miasta Bydgoszczy Piotr Tomaszewski, skarbnik miasta.

Chodzi o kwotę 23 mln zł.

Postępowanie przetargowe ogłoszono w czerwcu 2023 r. Oferty po kilkukrotnym przełożeniu terminu, m.in. z powodu odwołania się jednej z firm do Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie wymogu technologii 5G, ostatecznie otwarto 15 listopada. Procedura wyboru opóźniła się, o czym mówił podczas styczniowej sesji Rady Miasta zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Zamówienie podstawowe zakłada dostawę 326 parkometrów - 196 zastąpią stare. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przewidział możliwość zamówienia kolejnych 150 urządzeń.

Podczas środowej sesji radny PiS Szymon Róg pytał o harmonogram realizacji systemu SPP i na kolejnych ulicach.

Marcin Lewandowski Lewandowski zwracał uwagę, że zasadne jest pytanie, jak będzie wyglądał projekt rozbudowy SPP i czy aktualny projekt umowy zakłada rewizję układu parkowania na Bielawach czy na Łużyckiej.

Skarbnik odpowiadał, że konieczne okazała się wymiana parkometrów, które uwzględniają płatność karta kredytową i identyfikację numerów auta. - Te pieniądze to jest też wydatek, w wyniku uchwał zostało do budżetu wpisane zobowiązanie, w celu podpisania umowy, które jest tez zobowiązaniem finansowym - stwierdził.

Miasto zaciągnie zobowiązanie na lata 2024-207.

W uzasadnieniu uchwały czytamy: "W uchwale o wieloletniej prognozie finansowej Miasta Bydgoszczy zabezpieczono środki finansowe na spłatę całości zobowiązania z dochodów z podatku od nieruchomości."

W ubiegłym roku Rada Miasta podjęła decyzję o rozszerzeniu bydgoskiej SPP. Włączone zostaną do niej obszary m.in. na Okolu, Wilczaku, Bielawach i Babiej Wsi. W strefie będzie ponad 5000 miejsc do zaparkowania aut.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera