2 tysiące norek uciekło z fermy pod Toruniem. Ktoś wypuścił je z klatek. Dorosłe osobniki dusiły cudze młode

wapZaktualizowano 
Ktoś otworzył klatki z norkami w fermie w pobliżu Lubicza. Uciekło 2000 zwierząt. Również kilkudniowe młode. Policja prowadzi postępowanie i prosi o pomoc.Polecamy: Psy do adopcji z toruńskiego schroniskaDo tych zdarzeń doszło kilka dni temu w nocy. Ktoś przewrócił płot i zniszczył klatki. Na wolność trafiło ponad 2000 sztuk norek, głównie młodych.- To ochrona zawiniła. Dopiero po jakimś czasie zorientowała się, co się stało – nie ukrywa Tomasz Chmielewski właściciel fermy i jednocześnie prezes Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych.Zwierzęta rozpierzchły się po okolicy. Potomstwo oddzieliło się od matek. Straż Miejska w Toruniu / KMP Toruń; tekst: Waldemar Piórkowski
Ktoś otworzył klatki z norkami w fermie w pobliżu Lubicza. Uciekło 2000 zwierząt. Również kilkudniowe młode. Policja prowadzi postępowanie i prosi o pomoc.

polecane: FLESZ: samochód zrobiony z plastiku po recyklingu, nie trzeba prawa jazdy, auto przyszłości

Wideo

Materiał oryginalny: 2 tysiące norek uciekło z fermy pod Toruniem. Ktoś wypuścił je z klatek. Dorosłe osobniki dusiły cudze młode - Nowości Dziennik Toruński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 33

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
C
Casonova

Taka młoda, a już całkowicie wytarła swoje naturalne futerko w ruchu posuwisto-zwrotnym.

zgłoś
m
mloda

gdzie ja teraz kupie sobie futerko :(

zgłoś
M
Mirek
2019-06-12T21:33:31 02:00, jur:

Wiem, wiem - naruszono prawo i trzeba ścigać przestępców. Ale tym razem prawo rozmija się z etyką i poczuciem przyzwoitości. Panu, co robi kasę na cierpieniu zwierząt nie współczuję.

2019-06-13T08:13:09 02:00, NATURA:

100%-tach zgadzam się może teraz do tych klatek wsadzić pseudo hodowców i tych KTÓRZY nie rozumieją że zwierzęta też chcą żyć na wolnosci

2019-06-13T18:21:02 02:00, lol:

BZDURA!!! Za to TY nie rozumiesz, że dzikie,rodzime gatunki, często na skraju wymarcia TEŻ CHCĄ ŻYĆ. A wypuszczenie 2000 agresywnych inwazyjnych drapieżników może to uniemożliwić. Ty piszesz jakieś emocjonalne bzdury, ale prawdziwy problem będzie wtedy jeśli, nie daj Boże - te norki się zadomowią. Masa gatunków ZNIKNIE z okolic. I winni będą tylko i wyłącznie ci pseudo-obrońcy przyrody.

Niestety ale to prawda

zgłoś
l
lol
2019-06-12T21:33:31 02:00, jur:

Wiem, wiem - naruszono prawo i trzeba ścigać przestępców. Ale tym razem prawo rozmija się z etyką i poczuciem przyzwoitości. Panu, co robi kasę na cierpieniu zwierząt nie współczuję.

2019-06-13T08:13:09 02:00, NATURA:

100%-tach zgadzam się może teraz do tych klatek wsadzić pseudo hodowców i tych KTÓRZY nie rozumieją że zwierzęta też chcą żyć na wolnosci

BZDURA!!! Za to TY nie rozumiesz, że dzikie,rodzime gatunki, często na skraju wymarcia TEŻ CHCĄ ŻYĆ. A wypuszczenie 2000 agresywnych inwazyjnych drapieżników może to uniemożliwić. Ty piszesz jakieś emocjonalne bzdury, ale prawdziwy problem będzie wtedy jeśli, nie daj Boże - te norki się zadomowią. Masa gatunków ZNIKNIE z okolic. I winni będą tylko i wyłącznie ci pseudo-obrońcy przyrody.

zgłoś
l
lol
2019-06-12T23:43:15 02:00, Antonina:

POgubieni ekolodzy z LGBT!!! Teraz te norki zjedzą wszystkie jajka i pisklęta znoszące jajka na ziemi ( kaczki, bażanty i wiele innych) stop ogłupianiu ludzi ze stron lewaków!!!

2019-06-13T13:22:36 02:00, Gość:

Zjedzą ale będą wolne one też muszą coś jeść, a nie to co ludzie zabije niezje a futro weźmie i po tygodniu wyrzuci. Ten człowiek zrobił dobrze bo uwolnił je z

,, Auschwitz"ciekawe jak byś ty się czuła gdyby kolega z celi odgryzał ci ucho. Myślisz że człowiek nie niszczy ziemi?

To przez człowieka większość gatunków wygineło. A tak w ogóle co to ma do LGBT?

Gość - miejsce norek amerykańskich jest w AMERYCE. A nie Europie. Więc tutaj NIE mogą być na wolności bo zniszczą nasz ekosystem. I dlatego muszą zostać wytropione i wybite. Ludzie przyczynili się do wymarcia wielu gatunków właśnie poprzez bezmyślne wypuszczanie gatunków inwazyjnych do ekosystemu!!!

zgłoś
l
lol
2019-06-12T23:43:15 02:00, Antonina:

POgubieni ekolodzy z LGBT!!! Teraz te norki zjedzą wszystkie jajka i pisklęta znoszące jajka na ziemi ( kaczki, bażanty i wiele innych) stop ogłupianiu ludzi ze stron lewaków!!!

2019-06-13T08:08:24 02:00, MieszLubicza:

Szkoda Antonina ze Ciebie nie zjedzą było PRAWDA???

2019-06-13T13:30:49 02:00, Gość:

No szkoda ale trzeba się z tym pogodzić.

Z takimi rzeczami nie należy się 'pogodzić'. Należy jak najszybciej wytropić i wybić je co do jednej by zapobiec katastrofie ekologicznej.

zgłoś
l
lol

I z czego się ignoranci cieszycie?! To co ci głupcy zrobili to KATASTROFA EKOLOGICZNA?! Jak myślicie co będą jeść te norki na wolności, co? KORZONKI?! No chyba nie - populacje drobnych i zagrożonych wymarciem gatunków dzikich, rodzimych zwierząt mają naprawdę przerąbane teraz tam. Dzięki 'obrońcom przyrody', choć powinni się nazwać 'liga na rzecz zanikania bioróżnorodności'...

zgłoś
G
Gość
2019-06-12T20:55:42 02:00, stefan:

powiedzmy sobie szczerze lepiej umrzeć na wolności niż siedzieć w niewoli tylko po to aby póżniej zostać i tak zabitym

2019-06-13T11:39:38 02:00, Gość:

Teraz to niech jeszcze wypuszczą wszystkie świnie z ferm i krowy z obór bezmózgowcy!

Tak, właśnie. Pomogli biednym zwierzakom. Teraz zginą lepszą śmiercią, pod kołami samochodów. Z czego w sumie się cieszyć, że dowalili właścicielowi? Zaj ***** rozumowanie, jacy wszyscy od razu się eko robią. Nie mówię, że nie jest mi żal zwierząt w klatkach, ale może tak najpierw zabrać się za psiaki na łańcuchach, które umierają w ten upał - nie pisząc wprost - gotują się.

zgłoś
G
Gość
2019-06-13T12:03:19 02:00, Adom:

Hahaha,No i bardzo dobrze. Policja prosi o pomoc - TAKIEGO wała. Nie ma pomocy. A właściciel stracił pracę to niech idzie na kasę do biedry

2019-06-13T13:26:26 02:00, Gość:

Dobrze im tak, jak przymykali oko na cierpienie zwierząt to teraz mają.

co za de@$%il. To Gatunek inwazyjny!!!

zgłoś
G
Gość

Wypuścili inwazyjny gatunek. Brawo już teraz nie zobaczę piżmaka i kuropatwy w całym województwie. Za takie praktyki powinno się wsadzać na minimum 5 lat.

zgłoś
G
Gość
2019-06-12T23:43:15 02:00, Antonina:

POgubieni ekolodzy z LGBT!!! Teraz te norki zjedzą wszystkie jajka i pisklęta znoszące jajka na ziemi ( kaczki, bażanty i wiele innych) stop ogłupianiu ludzi ze stron lewaków!!!

A co ma do tego LGBT? I czemu Pani ma od razu takie myśli, że LGBT? Czyżby podświadomie marzyła Pani o czymś wyuzdanym, grzesznym?

zgłoś
G
Gość
2019-06-12T23:43:15 02:00, Antonina:

POgubieni ekolodzy z LGBT!!! Teraz te norki zjedzą wszystkie jajka i pisklęta znoszące jajka na ziemi ( kaczki, bażanty i wiele innych) stop ogłupianiu ludzi ze stron lewaków!!!

2019-06-13T08:08:24 02:00, MieszLubicza:

Szkoda Antonina ze Ciebie nie zjedzą było PRAWDA???

No szkoda ale trzeba się z tym pogodzić.

zgłoś
G
Gość
2019-06-12T20:55:42 02:00, stefan:

powiedzmy sobie szczerze lepiej umrzeć na wolności niż siedzieć w niewoli tylko po to aby póżniej zostać i tak zabitym

2019-06-13T11:39:38 02:00, Gość:

Teraz to niech jeszcze wypuszczą wszystkie świnie z ferm i krowy z obór bezmózgowcy!

👍👍👍

zgłoś
G
Gość
2019-06-13T12:03:19 02:00, Adom:

Hahaha,No i bardzo dobrze. Policja prosi o pomoc - TAKIEGO wała. Nie ma pomocy. A właściciel stracił pracę to niech idzie na kasę do biedry

Dobrze im tak, jak przymykali oko na cierpienie zwierząt to teraz mają.

zgłoś
G
Gość
2019-06-12T23:43:15 02:00, Antonina:

POgubieni ekolodzy z LGBT!!! Teraz te norki zjedzą wszystkie jajka i pisklęta znoszące jajka na ziemi ( kaczki, bażanty i wiele innych) stop ogłupianiu ludzi ze stron lewaków!!!

Zjedzą ale będą wolne one też muszą coś jeść, a nie to co ludzie zabije niezje a futro weźmie i po tygodniu wyrzuci. Ten człowiek zrobił dobrze bo uwolnił je z

,, Auschwitz"ciekawe jak byś ty się czuła gdyby kolega z celi odgryzał ci ucho. Myślisz że człowiek nie niszczy ziemi?

To przez człowieka większość gatunków wygineło. A tak w ogóle co to ma do LGBT?

zgłoś
Dodaj ogłoszenie