Według obliczeń naukowców NASA, asteroida QW 2000 zbliży się do Ziemi już w niedzielę, 15 września. Obiekt minie nasz glob w odległości 5,3 mln kilometrów.
Asteroida QW7 2000 ma średnicę od 290 do 650 metrów, a porusza się z zawrotną prędkością wynoszącą 15 tys. km/h.
Czy asteroida QW7 2000 może uderzyć w Ziemię?
Naukowcy z NASA uspokajają - prawdopodobieństwo jest niewielkie, ale nie jest wykluczone, że to nastąpi. Lecąca asteroida jest pod stałą obserwacją teleskopów z całego świata.
Warto wiedzieć o asteroidzie 2000 QW7
Asteroida 2000 QW7 mija Ziemię co 6956 dni lub 19,04 lat. Jej następna wizyta (o ile do takiej dojdzie) nastąpi prawdopodobnie 19 października 2038 roku.
Asteroida 2000 QW7 to nie jedyny obiekt, który zagraża Ziemi
Kilka miesięcy temu o kolejnym zagrożeniu z kosmosu poinformował szef Biura ds. Ochrony Planet Europejskiej Agencji Kosmicznej stwierdził, że asteroida 2006 QV89 spadnie na Ziemię... - Dokładną trajektorię lotu poznamy przy użyciu ośmiometrowego teleskopu. Wówczas ustalimy, czy istnieje realna groźba upadku – powiedział John Rudiger, dyrektor Biura ds. Ochrony Planet Europejskiej Agencji Kosmicznej. – Pytanie nie dotyczy tego, czy asteroida spadnie na Ziemię, tylko kiedy to nastąpi.
Zagrożenia z kosmosu we wrześniu. Pod koniec września 2019 w Ziemię może uderzyć burza magnetyczna
Ziemi zagraża burza magnetyczna. O zjawisku poinformowało Laboratorium Astronomii Rentgenowskiej Słońca Instytutu Fizycznego Rosyjskiej Akademii Nauk. O zjawisku na Twitterze poinformowano również na profilu SpaceWeatherLive. Burza magnetyczna o sile G2 może dotrzeć do nas pod koniec września. Laboratorium Astronomii Rentgenowskiej Słońca Instytutu Fizycznego Rosyjskiej Akademii Nauk informuje o zbliżającej się do Ziemi burzy magnetycznej. Naukowcy prognozują, że może do niej dojść w dniach 27-28 września. Burzę określono stopniem G2 (średnia siła). Najsilniejszym burzom przyznawana jest kategoria G5. Występują one mniej więcej cztery razy w ciągu 11 lat. Burze magnetyczne tego typu mogą mieć znaczący wpływ na nawigację satelitarną oraz zasilanie na Ziemi.
Zobacz również:
Bydgoszczanki z Instagrama. Piękne, zabawne, niebanalne... [zdjęcia]
Najpiękniejsze bydgoszczanki z Instagrama [zdjęcia]
Tyle kosztuje seks w Polsce. Zobacz raport firmy Sedlak&Sedlak
NASA ostrzega przed silnymi burzami magnetycznymi:
rozbłyski słoneczne, udostępnione przez NASA:
