MKTG SR - pasek na kartach artykułów

10-letni polonista na najwyższym stopniu podium

Redakcja
Kacper Łobodziński z Polonii w miniżużlowych rozgrywkach Pucharu Polski Par Klubowych reprezentuje - na zasadzie wypożyczenia - barwy UŚKS Speedway Częstochowa.

W niedzielę 10-latek partnerował Michałowi Gruchalskiemu podczas rywalizacji duetów pod Jasną Górą. Występ był bardzo udany, bo połączona para bydgosko-częstochowska zajęła 1. miejsce. Kacper dowiózł do mety 7 punktów (0, 2, 2, 2, 1), a jego partner z zespołu nie znalazł pogromcy (15 pkt). Drugie miejsce zajął Wawrów.

Dzień wcześniej miniżużlowcy rywalizowali w Cz-wie w IV rundzie indywidualnych mistrzostw Polski. Bezkonkurencyjny okazał się Gruchalski (15 pkt).

Marcin Sitarek

Z czwórki polonistów najlepiej zaprezentował się Marcin Sitarek, który zdobył 10 oczek (3, 0, 3, 1, 3) i sklasyfikowany został na 5. pozycji.

Miejsca pozostałych naszych zawodników: 8. Kacper Łobodziński 8 (1, 3, 2, 1, 1), 9. Mateusz Jagła 8 (1, 3, 1, 2, 1), 10. Szymon Frątczak 7 (2, 1, w, 2, 2).

- Za pośrednictwem „Expressu Bydgoskiego” chciałbym podziękować panu Wiesławowi Brzeskiemu z firmy Metal-Fan, który w ostatnich dniach wsparł finansowo naszych miniżużlowców - mówi Jacek Woźniak, trener Polonii.