https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

1000 miejsc pracy w parku przemysłowym

Michał Sitarek
Wczoraj zakończono budowę infrastruktury drogowej i uzbrajanie terenów Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. To kusi inwestorów.

Wczoraj zakończono budowę infrastruktury drogowej i uzbrajanie terenów Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. To kusi inwestorów.

<!** Image 3 align=none alt="Image 181739" sub="Wczoraj oficjalnie otwierano drogi na terenie BPPT, ale, jak zaznaczali urzędnicy, nie obędzie się bez poprawek. W przyszłym roku w parku ulokuje się kilkanaście firm, które zatrudnią do 2013 roku około 1000 osób.
Fot. Dariusz Bloch">

Według prezesa parku Łukasza Niedźwieckiego zrealizowane inwestycje pozwolą wprowadzić Bydgoszcz na globalny rynek nieruchomości. 

- W zasadzie od tego momentu możemy powiedzieć, że dysponujemy ofertą inwestycyjną, a nie czymś na jej podobieństwo. Działki są odlesione, w pełni uzbrojone, z dogodnym dojazdem. Część z nich znajduje się w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, co umożliwia skorzystanie z ulg w podatkach. By oferta parku była znana także w Europie, nawiązaliśmy współpracę z pośrednikami zajmującymi się wyszukiwaniem działek inwestycyjnych dla największych firm. Efekty tej współpracy już są. Nasze ostrożne szacunki zakładają, że w przyszłym roku w parku powstanie 1000 nowych miejsc pracy. Tę obietnicę podtrzymuję. To nie była żadna wyborcza kiełbasa. Nie mogę ujawnić wszystkich inwestorów, ale część z nich na to się zgodziła. Swoje hale zbudują firmy Lifocolor, DSSInteracciai, Ajfa Stal, Color Print, Pannatoni Europe, Mac-Graf, Point Park, Metalbark System Energia Eko Gaz i Kada-Bis. Oznacza to, że zapełnimy kolejne 48 hektarów parku. Taki obszar liczą niektóre mniejsze parki przemysłowe. Nam zostanie jeszcze 90 hektarów do zagospodarowania. Dla wielu bydgoszczan największe znaczenie ma otwarcie nowej ulicy łączącej Glinki z obwodnicą. - Te prace już się zakończyły. Trwa jeszcze usuwanie usterek. Na finiszu jest budowa płotu odgradzającego park od Zachemu. Wszystkie prace zakończą się do 1 stycznia. Wówczas drogi zostaną upublicznione. Na teren parku zostanie skierowana także komunikacja miejska. Najprawdopodobniej wybrane kursy autobusów linii nr 53, ale ostateczna decyzja zależy od ZDMiKP - mówią urzędnicy.

<!** reklama>By skuteczniej walczyć o przedsiębiorców, park zatrudni dodatkowe osoby do obsługi inwestorów Powstała też nowa strona internetowa, która ułatwia wyszukiwanie wolnych działek w parku.

Bydgoszczan może zaskoczyć duża liczba ścieżek rowerowych. Jak tłumaczy prezes, umożliwiło to sięgnięcie po unijne dofinansowanie.

- Władze parku wspólnie z drogowcami powinny też pomyśleć o kolejnym etapie remontu ul. Glinki - twierdzi jeden z naszych Czytelników. - Wjazd od strony miasta po betonowych zniszczonych płytach wygląda nieciekawie, chociaż liczy góra 100 metrów. W tej chwili Zarząd Dróg remontuje część ulicy Glinki - pomiędzy Jana Pawła II a Magnuszewską. W przyszłym roku rozpocznie się projektowanie brakującego odcinka, łączącego ulicę Glinki z budowaną trasą uniwersytecką. Inwestycja mogłaby rozpocząć się za dwa lata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
romek
pan Bruski jest lepszy w tym niż sam Dombrowicz
P
Padalec
Żadne 10 nowych firm! Colprint itp. to firmy które są w Bydzi i się przenoszą tylko do parku! Zwykła ściema!
Jak miasto przelozy kase z kupki na kupke to tez zysk?
o
olga
PO owocach was POznamy.Może czas pomysleć nad zaniechaniem budowy tam olbrzymiej spalarni dla regionu za nasze podatki a także nad zlicytowaniem S Drzewieckiego dzięki któremu mamy najdroższą wodę i ścieki odstraszającą inwestorów?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski