
3. Z jakimi przełożonymi / pracownikami pracowało ci się najlepiej, a z jakimi najgorzej?
Zawsze lepiej jest przedstawić kogoś w pozytywnym, a nie negatywnym świetle. Rekruter może starać się sprawdzić, czy kandydat znajdzie nić porozumienia z przyszłym przełożonym lub członkami zespołu. Warto pamiętać, że odpowiednie dopasowanie leży również w naszym własnym interesie.
Najlepiej jest skupić się na pozytywnych aspektach współpracy z szefem i współpracownikami, które pozwolą udowodnić, że sprawdzimy się na danym stanowisku.
Pytanie o współpracę z przełożonym stanowi także okazję do podzielenia się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami na temat dobrego zarządzania i komunikacji. Odradzamy natomiast opowiadanie o problemach, które mogą występować w każdej firmie, np. o dużej ilości spotkań czy pracy pod presją czasu.

2. Jak postrzegasz swój sukces zawodowy?
Na to pytanie nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Zadając je, rekruter chce dowiedzieć się, jakie kandydat ma ambicje, co motywuje go do pracy, jakie są jego priorytety czy zainteresowania i co stanowi dla niego wyzwanie.
Na powodzenie mogą liczyć osoby, które zasygnalizują chęć do nauki, gotowość do przyjmowania wyzwań i umiejętność myślenia strategicznego.

1. Gdzie widzisz siebie za 5 lat?
Pytając o przyszłość, rekruter stara się ustalić, jakim typem pracownika jesteśmy - czy wolimy działać w pojedynkę, czy zespołowo, mieć zwierzchnika czy zarządzać innymi? Z naszej odpowiedzi rekruter wywnioskuje, jakie są nasze ambicje zawodowe i czy ścieżka kariery w danej organizacji będzie dla nas odpowiednia.
Pytanie to pozwala zawęzić obszar zainteresowań kandydata do pracy i daje wyobrażenie o tym, jakiej pracy szuka.