
7. Łódź
Łódź wyróżnia się na tle innych miast Polski pod względem współpracy z uczelniami wyższymi. W tutejszych centrach przeważają usługi BPO. Udział łódzkich pracowników w rynku BPO, SSC, IT i R&D wynosi 7,3%.
Szukasz pracy w Łodzi? Sprawdź aktualne oferty>>> lub pobierz aplikację Gratki
Liczba centrów BPO, SSC, IT i R&D: 76
Liczba pracowników: 20,5 tys.
Średnia liczba pracowników centrum: 270

6. Poznań
Poznański rynek idzie łeb w łeb z Aglomeracją Katowicką. Oba obszary dysponują zbliżoną liczbą centrów usług i ich pracowników. W stolicy Wielkopolski powstały już 93 centra, które dały pracę 15 tys. ludzi. Oznacza to, że pracuje tutaj 5,3% wszystkich osób zatrudnionych w sektorze BPO, SSC, IT i R&D. Na tle innych miast Poznań wyróżnia się pod względem jakości komunikacji miejskiej.Poznań wyspecjalizował się w usługach wspólnych i BPO.
Szukasz pracy w Poznaniu? Sprawdź aktualne oferty>>> lub pobierz aplikację Gratki
Liczba centrów BPO, SSC, IT i R&D: 93
Liczba pracowników: 15 tys.
Średnia liczba pracowników centrum: 158

5. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
W Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM), która pod względem wielkości bywa porównywana z Warszawą, znalazło zatrudnienie 20,9 tys. pracowników. W skali kraju to 7,5% wszystkich osób pracujących w sektorze BPO, SSC, IT i R&D. W tutejszych centrach szczególnie ważną rolę odgrywa działalność IT/R&D.
Szukasz pracy w Katowicach? Sprawdź aktualne oferty>>> lub pobierz aplikację Gratki
Liczba centrów BPO, SSC, IT i R&D: 95
Liczba pracowników: 20,9 tys.
Średnia liczba pracowników centrum: 220

4. Trójmiasto
W 2017 r. Trójmiasto było jednym z najprężniej rozwijającym się ośrodków z centrami usług biznesowych. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie pracowało 8,3% osób zatrudnionych w sektorze BPO, SSC, IT i R&D, przy czym w Trójmieście dominuje działalność IT/R&D.
Szukasz pracy w Trójmieście? Sprawdź aktualne oferty>>> lub pobierz aplikację Gratki
Od początku I kw. 2017 r. do końca I kw. 2018 r. na tutejszym rynku usług nastąpił największy przyrost względny zatrudnienia w skali kraju. W tym czasie w Trójmieście powstało 14 nowych centrów usług. Lepszy wynik miała jedynie Warszawa. Trójmiejski, warszawski i krakowski rynek skupił blisko połowę inwestycji w centra usług w Polsce. Na tle innych części kraju Trójmiasto wyróżnia się pod względem nowoczesnej powierzchni biurowej, która jest dostępna dla najemców.
Liczba centrów BPO, SSC, IT i R&D: 135
Liczba pracowników: 23,1 tys.
Średnia liczba pracowników centrum: 172