MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zwrot podatku dla pracowników etatowych. Sprawdź, ile pieniędzy dostaniesz ze skarbówki!

Mikołaj Romanowski
Opracowanie:
Ministerstwo Finansów szacuje, że w tym roku przeznaczy aż 18 miliardów złotych na zwrot nadpłaconego podatku.Zwrot podatku czeka na tych podatników, którzy rozliczą się ze skarbówką, a w tym roku deklaracje podatkowe można składać do 2 maja.  Zwrot podatku otrzymają m.in. pracownicy etatowi, zleceniobiorcy, emeryci, samotni rodzice oraz rodziny z dziećmi. Mamy tabelę wyliczeń zwrotu podatku za 2022 rok dla osób zatrudnionych na etacie. W tym roku na konta wpłynie więcej niż latach ubiegłych - to efekt zmian podatkowych (Polski Ład, Niskie Podatki). Zobacz, ile dostaniesz po rozliczeniu PIT-a.Sprawdź na kolejnych slajdach galerii ►►►
Ministerstwo Finansów szacuje, że w tym roku przeznaczy aż 18 miliardów złotych na zwrot nadpłaconego podatku.Zwrot podatku czeka na tych podatników, którzy rozliczą się ze skarbówką, a w tym roku deklaracje podatkowe można składać do 2 maja. Zwrot podatku otrzymają m.in. pracownicy etatowi, zleceniobiorcy, emeryci, samotni rodzice oraz rodziny z dziećmi. Mamy tabelę wyliczeń zwrotu podatku za 2022 rok dla osób zatrudnionych na etacie. W tym roku na konta wpłynie więcej niż latach ubiegłych - to efekt zmian podatkowych (Polski Ład, Niskie Podatki). Zobacz, ile dostaniesz po rozliczeniu PIT-a.Sprawdź na kolejnych slajdach galerii ►►► archiwum/zdjęcie ilustracyjne
Zwrot podatku czeka na tych podatników, którzy rozliczą się ze skarbówką, a w tym roku deklaracje podatkowe można składać do 2 maja. Zwrot podatku otrzymają m.in. pracownicy etatowi, zleceniobiorcy, emeryci, samotni rodzice oraz rodziny z dziećmi. Mamy tabelę wyliczeń zwrotu podatku za 2022 rok dla osób zatrudnionych na etacie. W tym roku na konta wpłynie więcej niż latach ubiegłych - to efekt zmian podatkowych (Polski Ład, Niskie Podatki). Zobacz, ile dostaniesz po rozliczeniu PIT-a.

Spis treści

Zobacz wyliczenia zwrotu podatku dla pracowników na etacie

Jeśli jesteś pracownikiem zatrudnionym na etacie i zarabiasz ponad 3 200 zł brutto, mamy dla ciebie dobre wieści. Urząd Skarbowy zwróci Ci nadpłacony w ubiegłym roku podatek. Sprawdź, jakiej kwoty możesz się spodziewać.

Taki będzie zwrot podatku dla osób na etacie:

Ważne! Pamiętaj o tym: Warunkiem zwrotu nadpłaty na rachunek bankowy jest wcześniejsze zgłoszenie numeru konta do organu podatkowego. Można go wskazać w składanym zeznaniu lub złożyć głoszenie aktualizacyjne.

Czym jest "zwrot podatku"?

Zwrot podatku to określnie oznaczające sytuację, gdy podatnik otrzymuje zwrot nadpłaconej kwoty podatku dochodowego. Podatnik w deklaracji podatkowej ujawnia wysokość swoich dochodów, a Urząd skarbowy na tej podstawie oblicza wysokość zobowiązania podatkowego. Czasami jednak może okazać się, że podatnik już wcześniej wpłacił wyższą kwotę niż ta, która jest mu faktycznie naliczana. W takim przypadku urząd skarbowy ma obowiązek zwrócić nadpłaconą kwotę.

To może Cię zainteresować: Waloryzacja emerytur - tyle dostaniesz na konto po przeliczeniu - artykule podajemy tabele z wyliczeniami dla emerytów.

Dlaczego w tym roku podatnicy otrzymają większy zwrot podatku niż wcześniej?

Zmiana przepisów (Polski Ład, Niskie Podatki) w trakcie poprzedniego roku powoduje, że Polacy otrzymają spore sumy jako zwrot nadpłaconego podatku za ubiegły rok. Od 1 lipca 2022 r. podatek PIT został obniżony z 17 do 12 proc. Niższa stawka w zaliczkach była stosowana od lipca, natomiast w rozliczeniu już od 1 stycznia.

Kiedy dostaniesz zwrot podatku? Podatniku pamiętaj: Ustawowy czas oczekiwania na zwrot z podatku to 3 miesiące (przy tradycyjnym rozliczeniu papierowym).

Do kiedy rozliczyć podatek za 2022 rok?
Podatnicy mogą składać zeznanie podatkowe za 2022 rok do 2 maja (wtorek) 2023 roku. Ponieważ 30 kwietnia przypada w niedzielę, a 1 maja wypada święto, na złożenia zeznania podatkowego za 2022 rok mamy dwa dni więcej.

To może Cię zainteresować: Trzynasta emerytura 2023 - tyle dostaniesz na konto. W tym roku dodatkowe świadczenie emerytalne będzie rekordowo wysokie. Sprawdź, ile dostaniesz na konto z tytułu trzynastej emerytury!

***

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski