Żużlowiec BTŻ Polonia Bydgoszcz przeszedł do historii. Jest złoto! [zdjęcia]

LPN
Na torze w Toruniu rozegrano mistrzostwa Polski Pit Bike SM. To był pierwszy w historii krajowy czempionat w tej dyscyplinie sportu. Wcześniej rywalizowano w ramach Pucharu Polski.

W klasie Stock 125 najlepszy okazał się Maksymilian Pawełczak, który na co dzień uprawia też miniżużel w BTŻ Polonia Bydgoszcz. W pierwszym wyścigu Maks zajął 3. miejsce, później był drugi. Kropkę nad "i" 11-latek postawił wygrywając finałowy bieg. Został tym samym pierwszym mistrzem Polski Pit Bike w klasie Stock 125.

To kolejny sukces Pawełczaka w tym roku. Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia wychowanek trenera Jacka Woźniaka został żużlowym wicemistrzem Europy w klasie 125 cc. Impreza odbyła się w Pilznie (Czechy).

Dodajmy jeszcze, że w latach 2018 i 2019 Pawełczak triumfował w Pucharze Polski Pit Bike w klasie Stock 90.