Zobacz najbliższe plany startowe Igi Świątek!

Zobacz najbliższe plany startowe Igi Świątek!

Zdjęcie autora materiału

Sportowy24

Iga Świątek ma przed sobą trudny okres

Iga Świątek ma przed sobą trudny okres ©East News

Iga Świątek swój ostatni mecz rozegrała 22 stycznia. Wówczas w ramach 4. rundy Australian Open uległa Kazaszce Jelenie Rybakinie. Po tej porażce utrzymała dość bezpieczną przewagę w rankingu WTA, ale w nadchodzących imprezach jej dorobek punktowy wcale nie musi ulec znaczącemu powiększeniu... Zobacz kiedy i gdzie zagra najlepsza tenisistka globu!
Iga Świątek ma przed sobą trudny okres

Iga Świątek ma przed sobą trudny okres ©East News

Liderka rankingu WTA do gry powróci już za tydzień, kiedy to wystąpi w turnieju WTA 500 w Dausze (13-18.02), gdzie w ubiegłym roku triumfowała. Tuż po imprezie w stolicy Kataru raszynianka uda się do Dubaju na turniej rangi WTA 1000. Rok temu w Dubaju odpadła w drugiej rundzie, po porażce z Łotyszką Jeleną Ostapenko. Co ciekawe nie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a w Katarze 21-letnia Polka będzie miała jedną z ostatnich okazji, by w tym sezonie podreperować swój punktowy dorobek rankingowy (w kolejnych turniejach aż do Roland Garros będzie jedynie broniła zdobyczy sprzed roku).
Wynika to z faktu, że impreza w stolicy Kataru oraz w Dubaju każdego roku zamieniają się terminami i rangą. Po wojażach azjatyckich Świątek uda się do Kalifornii, gdzie będzie bronić kolejnego w tym roku tytułu.

Najbliższe plany startowe Igi Świątek


  • 13-18.02 - turniej WTA 500 w Dausze
  • 19-25.02 - turniej WTA 1000 w Dubaju
  • 8-19.03 - turniej WTA 1000 w Indian Wells


Aktualnie Świątek ma 10485 punktów w rankingu WTA. W najlepszym przypadku po turnieju w Indian Wells będzie ich mieć 10900, a w najgorszym 8756.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Aktualności sportowe

Terminarz rozgrywek

Galeria