https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana czasu na letni NA ZAWSZE. Kiedy OSTATNI RAZ przestawimy zegarki [Kiedy koniec zmiany czasu w UE] 21.04.2019

sier
Zmiana czasu. W 2021 roku ostatni raz przestawimy zegarki, gdy zmienimy czas z zimowego na letni. [Kiedy nastąpi likwidacja zmiany czasu? Kiedy zmieniamy czas w 2019 roku; koniec zmiany czasu w Europie]
Zmiana czasu. W 2021 roku ostatni raz przestawimy zegarki, gdy zmienimy czas z zimowego na letni. [Kiedy nastąpi likwidacja zmiany czasu? Kiedy zmieniamy czas w 2019 roku; koniec zmiany czasu w Europie] Pixabay
PE zdecydował - w 2021 roku ostatni raz zmienimy czas! Decyzję jeszcze muszą zaakceptować państwa członkowskie. Kiedy dokładnie ostatni raz zmienimy czas w Polsce i przy jakiej strefie czasowej zostaniemy (czas letni czy czas zimowy). [Kiedy koniec zmiany czasu; Czy w tym roku trzeba będzie jeszcze zmieniać czas; Zmiana czasu na letni/zimowy 2019]

Parlament Europejski zdecydował we wtorek, 26 marca, że zmiana czasu powinna zostać zniesiona. Komisja Europejska chce, by ostatnia zmiana czasu (dla państw, które wybrałyby czas letni) nastąpiła w marcu 2021 roku. Kraje, które wybrałyby na zawsze czas zimowy, ostatni raz zmieniłyby czas w październiku 2021 r. Kiedy zatem ostatni raz zmienimy czas w Polsce i jaką strefę czasową wybierzemy?

Zmiana czasu ostatni raz. Kiedy?

Przypomnijmy, że w szerokich konsultacjach na temat przydatności zmiany czasu, które przeprowadzono w 2018 roku, większość ankietowanych mieszkańców Unii Europejskiej opowiedziała się za likwidacją zmiany czasu.
[b]Zobacz również:

Zima przełomu lat 1978/1979 była wyjątkowo śnieżna. Od godzin nocnych z 29 na 30 grudnia rozpoczął się napływ mroźnej masy powietrza z północy, co spowodowało, że występujące wówczas opady deszczu zaczęły stopniowo przechodzić w opady śniegu z deszczem i śniegu oraz nasilać się. Tego Sylwestra Polacy zapamiętali na zawsze...Opadom towarzyszył silny wiatr, powodujący szybkie tworzenie się zasp. Chłodny front atmosferyczny przemieszczał się stopniowo na południe, a śnieżyce i gwałtowny spadek temperatury z wartości dodatnich do kilkunastu stopni poniżej zera obejmowały kolejne części kraju.Od 1 stycznia 1979 roku cały kraj był już sparaliżowany przez zaspy i kilkunastostopniowy mróz. Wiele osób, które miały zamiar wybrać się na zabawę sylwestrową musiało pozostać w domu. Ci, którzy dotarli, wracali wyjątkowo długo... ➤➤ Więcej zdjęć na następnych stronach ➤➤ Zdjęcia pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Więcej na następnych stronach.Warto wiedzieć:Rekordowo wysoką pokrywę śnieżną odnotowano: w Suwałkach (84 cm, 16 lutego), Łodzi (78 cm, 2 lutego), Warszawie (70 cm, 31 stycznia), Chojnicach (60 cm, 19 lutego), Szczecinie (53 cm, 19 lutego), Kole (46 cm, 26 lutego), Kielcach (39 cm, 2 lutego) i Poznaniu (29 cm, 20 lutego).(sier, Wikipedia)11 lat na krótkim filmie. Tak "rośnie" cmentarz przy Wiślanej w Bydgoszczy

Tego Sylwestra zapamiętali wszyscy. Zima stulecia 1978/79 r. [zdjęcia]

Zmiana czasu - kiedy ostatni raz przestawimy zegarki. Zostaniemy przy czasie letnim, czy zimowym?

Koniec zmiany czasu w Europie

Komisja Europejska chce, by to państwa członkowskie same zdecydowały, który czas miałby obowiązywać u nich przez cały rok. Warto wiedzieć: Potocznie mówimy o czasie letnim i zimowym, ale tu należy wyjaśnić, że to pojęcia umowne.

  • Czas zimowy, to po po prostu czas środkowoeuropejski. Obowiązuje od końca października do końca marca.
  • Czas letni, to - używając fachowej nazwy - czas środkowoeuropejski letni. Obowiązuje od końca marca do końca października.

Polski rząd - po zorganizowaniu konsultacji przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - przychyla się do tego, by pozostać przy czasie letnim.

Likwidacja zmiany czasu - kiedy przestawimy zegarki ostatni raz w Polsce?

Polski rząd - po zorganizowaniu konsultacji przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - przychyla się do tego, by pozostać przy czasie letnim. Sama decyzja o zniesieniu zmiany czasu musi jednak zapaść na szczeblu unijnym (mimo decyzji Parlamentu Europejskiego na zniesienie zmiany czasu muszą jeszcze zgodzić się poszczególne kraje członkowskie)

  • W głosowaniu w komisji transportu PE opowiedziano się za tym, by ostatnia zmiana czasu (dla państw, które wybrałyby czas letni) nastąpiła w marcu 2021 r. Kraje, które wybrałyby na zawsze czas zimowy, ostatni raz zmieniłyby czas w październiku 2021 r. Teraz wypowie się na ten temat Parlament Europejski.

Koniec ze zmianą czasu. Jakie będą konsekwencje?

Jakie konsekwencje będzie niosła za sobą likwidacja zmiany czasu? Jeśli zostaniemy przy czasie środkowoeuropejskim letnim, to zimowe poranki będą wyglądały dość dziwnie.

Przykład? Słońce w Szczecinie (celowo wybraliśmy miasto położone na zachodzie kraju) 27 grudnia wstaje o godzinie 8.17. Ale mówimy o czasie środkowoeuropejskim (czyli zimowym). Jeśli obowiązywałby czas środkowoeuropejski letni, musimy dodać godzinę do przodu. Wschód słońca w Szczecinie - 9.17. Jasno w Polsce robiłoby się dopiero wiec między godziną 8 a 9. A gdyby tak zostać przy czasie środkowoeuropejskim (zimowym)? Więcej o tym piszemy w publikacji poniżej:

Zmiana czasu do likwidacji. Parlament Europejski zdecydował, że zmiana czasu powinna zostać zniesiona..Wcześniej w konsultacjach społecznych około 80 procent osób opowiedziało się za tym, by czasu nie zmieniać. Jaki czas wybierze Polska - zimowy czy letni i jakie to będzie miało dla nas znaczenie?➤ Przeczytaj ➤

Koniec zmiany czasu w 2021 roku. Przed godz. 9 rano będzie c...

A co Wy sądzicie na temat zmiany czasu? Jest nam ona potrzebna, czy słusznie KE planuje ją zlikwidować?

Kiedy zmieniamy czas?

Czas zimowy na letni zmieniamy w ostatnią niedzielę marca. Natomiast czas letni na zimowy przestawiamy w ostatnią niedzielę października. W 2019 roku zegarki na czas letni przestawiliśmy zatem w niedzielę w nocy, 31 marca (z godziny 2 na godzinę 3).

ZMIANA CZASU: Warto wiedzieć:

  • Czas zmienia około siedemdziesiąt krajów na całym świecie.
  • W Polsce pierwszy raz zaczęto zmieniać czas w dwudziestoleciu międzywojennym (ale zrobiono to tylko raz). Następnie czas zmieniano podczas okupacji hitlerowskiej.
  • Później ze zmianą czasu w naszym kraju było różnie. Czas zmieniano w latach od 1945 do 1949, od 1957 do 1964, od 1977 do 1981 i nieprzerwanie od 1983 roku.
  • Do połowy lat 90. czas z letniego na zimowy zmieniano w ostatnią niedzielę września. Obecnie jest to ostatnia niedziela października

Stop Agresji Drogowej, odc. 7

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 109

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Czas zimowy jest naturalnym czasem w naszej geograficznej,przy zmianie na letni czas leci jak opętany i z niczym nie można zdążyć,szkoda dzieci,bo muszą godzinę wcześniej wstawać,zima i tak szybciej robi się ciemno z naturalnego obiegu słońca

Ś
Śmieszek
9 kwietnia 2019, 16:51, Barbara:

CZAS ZIMOWY TO CZAS JAKI WYZNACZA PRZYRODA TO CZAS SLONECZNY WG KTOREGO OKRESLAMY GODZINE.WG SŁOŃCA NASI PRZODKOWIE ODCZYTYWALI CZAS.CZAS ZIMOWY TO CZAS WLASCIWY.

23 lutego, 5:59, Gość:

BRawooo. O to właśnie chodzi. Dziękuję

23 lutego, 17:45, MDZ:

Popieram Barbarę!

Ja też ją popieram!

M
MDZ
9 kwietnia 2019, 16:51, Barbara:

CZAS ZIMOWY TO CZAS JAKI WYZNACZA PRZYRODA TO CZAS SLONECZNY WG KTOREGO OKRESLAMY GODZINE.WG SŁOŃCA NASI PRZODKOWIE ODCZYTYWALI CZAS.CZAS ZIMOWY TO CZAS WLASCIWY.

23 lutego, 5:59, Gość:

BRawooo. O to właśnie chodzi. Dziękuję

Popieram Barbarę!

M
MDZ
23 lutego, 5:46, matka Polka:

czas zimowy powinien pozostać. jest najbardziej naturalny, dostosowany do słońca. I taki był od wieków. Zawsze zimą jest szybko ciemno - TO NORMALNE . Jesli zostałby czas letni to zimą wstawalibyśmy o 4 rano A,z strach pomysleć Brrrr zimno, ciemno i do roboty zap.. a po drodze dziciaki do przedszkola. Ludzie jak się nie wyspia to gorzej pracuja , są sfrustrowani, rozdrażnieni itd. Czas ZIMOWY pozostawić a nie sztucznie ustawiać czas - masakra .

Matka Polka ma racje!

Czas zimowy jest zgodny z geograficznym położeniem Polski!

Precz z czasem letnim!

G
Gość
9 kwietnia 2019, 16:51, Barbara:

CZAS ZIMOWY TO CZAS JAKI WYZNACZA PRZYRODA TO CZAS SLONECZNY WG KTOREGO OKRESLAMY GODZINE.WG SŁOŃCA NASI PRZODKOWIE ODCZYTYWALI CZAS.CZAS ZIMOWY TO CZAS WLASCIWY.

BRawooo. O to właśnie chodzi. Dziękuję

G
Gość 2

Czy Ministerstwo Przedsiębiorczości ma decydować ile Polacy mają spać Rany boskie - co za konsultacje? czy tylko ta ekonomia ma znaczenie , a zdrowie ludzi ? czas Zimowy jest taki jak kiedys zawsze był . I taki zostawić. co to ma Ministerswto do konsultowania. ? inne aspekty tez są ważne takie jak naturalny cykl dobowy człowieka w stosunku do słońca. czyli czas zimowy był taki i niech zostanie.

J
Janek

Po co wymyślać problem i kijem Wisłe zawracać. Wrócic do czasu jaki był - a ten normalny- słoneczny to ZIMOWY . Jak w UE tylko ten JEDEN manewr zrobią to po problemie. Nie rozumiem tego , jak słowo daje - nie rozumiem . wyjdzie na to że w jednej długości geogr . bedą różne strefy czasowe, bo Państwa sobie tak ustalą. WROCIC DO TEGO CO BYŁO zanim zaczeli zmieniac czas

m
matka Polka

czas zimowy powinien pozostać. jest najbardziej naturalny, dostosowany do słońca. I taki był od wieków. Zawsze zimą jest szybko ciemno - TO NORMALNE . Jesli zostałby czas letni to zimą wstawalibyśmy o 4 rano A,z strach pomysleć Brrrr zimno, ciemno i do roboty zap.. a po drodze dziciaki do przedszkola. Ludzie jak się nie wyspia to gorzej pracuja , są sfrustrowani, rozdrażnieni itd. Czas ZIMOWY pozostawić a nie sztucznie ustawiać czas - masakra .

G
Gość

Czy wy myślicie o dzieciach masakra rano dobrze po 8 będzie ciemno jak Dzieciaki mają chodzić do szkoły czas letni nie może zostać .MUSI ZOSTAĆ ZIMOWY PRZEZ WZGLĄD NA DZIECI I SZKOLE

V
Vampirka
Tylko letni!!! Zimowy to tragedia!! Nie chcę ciemnicy o 15-16 zimą kiedy i tak człowiekowi żyć się nie chce!!! Takie coś tylko dodatkowo dobija!!!
G
Gość
Tylko i wyłącznie czas ZIMOWY jestem przeciwko czasu letniego .Nie chce zima ciemno o 9 rano masakra jakaś
G
Gość
2019-04-08T20:44:14 02:00, Ola:

Powinien zostać czas zimowy. Wakacje trwają tylko 2 miesiące, a pozostały czas to czas nauki i porannego wstawania. Jak zagonic dziecko do łóżka, kiedy jeszcze jasno? A zimą o 9.oo ciemno? To paranoja.

2019-08-09T19:12:03 02:00, Gość:

Ręce opadają

To prawda mam 3 dzieci i pracuje . Jestem rannym ptaszkiem i wolę rano jasno jak wieczorem jak najbardziej powinien być czas ZIMOWY

G
Gość
Jak najbardziej czas zimowy. Przy czasie letnim to jakaś masakra rano wstać isc do pracy szkoły jak ciemno .POWINIEN BYĆ ZIMOWY
G
Gość
2019-04-08T20:44:14 02:00, Ola:

Powinien zostać czas zimowy. Wakacje trwają tylko 2 miesiące, a pozostały czas to czas nauki i porannego wstawania. Jak zagonic dziecko do łóżka, kiedy jeszcze jasno? A zimą o 9.oo ciemno? To paranoja.

Ręce opadają

n
nauczyciel
2019-04-04T21:50:32 02:00, J.Roman:

Ze względu na dzieci i młodzież szkolną korzystniejsze byłby stały czas ZIMOWY. Ze względów ekonomicznych i stosunków państw UE jednolity czas. Jaki? Jednak powinny zdecydować zainteresowani.

Jaki zimowy? Przecież czas letni był naszym naturalnym, zanim pruski zaborca zaczął kręcić zegarami. I dlatego taki został zaproponowany przez PSL i większość głosujących Polaków.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski