Zobacz wideo: Otwarcie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy dla tramwajów.
- Prawie w tym samym czasie robiliśmy aplikację adwokacką - mówi nam mec. Edmund Dobecki. - Jak to można powiedzieć - "Krzysiu to Krzysiu". Dobry człowiek, bardzo rozmowny, otwarty na ludzi.
Był delegatem Bydgoskiej Izby Adwokackiej na Ogólnopolskim Zjeździe Adwokatów w Poznaniu po stanie wojennym 3 i 4 stycznia 1981r. Na zjeździe podjęto uchwały dotyczące sedna prawa w praworządnym państwie, domagano się też poszanowania ratyfikowanych przez PRL paktów ONZ o prawach człowieka, wprowadzenia Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Stanu oraz głównej reformy państwa zmierzającej do demokratyzacji ustroju.
Odszedł niespodziewanie
Mec. Justyna Mazur, dziekan Izby Adwokackiej w Bydgoszczy wspomina: - On był w komisji historycznej naszej izby. Człowiek z ogromną wiedzą historyczną. Kilka razy mieliśmy służbowe wyjazdy na Ukrainę. On był jak przewodnik. Znał nawet nazwy roślin, które tam rosną.
Podczas stanu wojennego, w latach 80. ubiegłego wieku, mec. Podstawski był obrońcą działaczy związku Solidarności. Miłośnik historii, był inicjatorem upamiętnienia zmarłych bydgoskich prawników. Tablice z ich nazwiskami wiszą wewnątrz siedziby ORA w Bydgoszczy.
27 czerwca 2016 r. Izba Adwokacka w Bydgoszczy świętowała 65-lecie istnienia. W trakcie gali wręczono odznaczenia oraz wyróżnienia nestorom palestry. Mec. Krzysztof Podstawski otrzymał wówczas medal prezydenta Bydgoszczy, został też uhonorowany odznaczeniem "Zasłużony dla Adwokatury".
