Żegnamy Bełchatów, witamy Zawiszę? [KOMENTARZ]

Trwa finisz w piłkarskich ligach. Ekstraklasa właśnie rozegrała ostatnią kolejkę. Przed niedzielnymi meczami jedyną niewiadomą było to, kto oprócz Polonii Warszawa (nie otrzymała licencji na nowy sezon) spadnie do I ligi.

<!** reklama>

Podbeskidzie Bielsko-Biała mając punkt przewagi nad GKS Bełchatów wygrało wyjazdowy mecz w Łodzi, podobnie jak GKS w Gliwicach. Takiego rozwiązania można się było spodziewać, ale tego co wydarzyło się w przedostaniej kolejce I ligi - raczej nie.

Tu emocje sięgnęły zenitu, a wyniki drużyn czołówki wprowadziły w niemałe zdziwienie. To rzadko spotykana sytuacja, żeby przed ostatnią serią spotkań jeszcze cztery zespoły miały szanse na awans! A mogło być już pozamiatane.

W sobotę Termalikę Nieciecza i Zawiszę Bydgoszcz od awansu do ekstraklasy dzieliły już tylko minuty, a nawet sekundy. Termalikę w ostatniej akcji meczu pogrążył bramkarz Olimpii Grudziądz, Michał Wróbel, który po raz drugi w sezonie zdobył gola głową (wcześniej jesienią w Katowicach). Niecieczanie po tej akcji płakali jak bobry. Nie dziwię się.

Z kolei zawiszanie prowadzili z Flotą Świnoujście do 89 minuty 2:1 i byli blisko raju. Teraz po awans trzeba jechać do Bytomia. Jeśli zawiszanie nie pokpią sprawy ze zdegradowaną już Polonią, to w przyszłym sezonie będziemy mieli w regionie ekstraklasowe emocje.