Zawisza zremisował w Szczecinie z Pogonią 1:1. Podobnie jak w Bydgoszczy

W meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Zawiszy zremisowali na boisku Pogoni Szczecin 1:1, grając cały czas w deszczu, na śliskim boisku. Podobny wynik padł w pierwszym meczu w Bydgoszczy. <!** reklama>
Prowadzenie dla "Portowców" zdobył w 22 minucie Adam Frąszczak.
Wyrównał w 41 minucie Kamil Drygas zamykając akcję zapoczątkowaną przez
Michała Masłowskiego. Drygas wykorzystał podanie z prawej strony Jakuba
Wójcickiego.

W 39 minucie piłka po strzale Sebastiana Ziajki z dystansu trafiła w poprzeczkę. Z kolei w 70 minucie po solowej akcji od połowy boiska okazję miał Luis Carlos, ale strzelił słabo i obok słupka.

Ziajka po czwartej żółtej kartce w sezonie nie zagra w najbliższym meczu Zawiszy na własnym boisku - we wtorek z Piastem Gliwice.

W drużynie Pogoni wystąpił od początku meczu Michał Walski. Pomocnik "Portowców" jest najmłodszym w XXI wieku piłkarzem, który pojawił się na boisku w wyjściowym składzie ekstraklasowego zespołu (skończył 16 lat i 9 miesięcy).

Po meczu w Szczecinie Zawisza awansował na 6. miejsce - ma 24 punkty (bramki 26:21).

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1).

Bramka: Adam Frączczak (22) - Kamil Drygas (41).

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski, Hernani, Maciej Dąbrowski, Mateusz Lewandowski (46 Herve Tchami) - Adam Frączczak, Wojciech Golla, Bartosz Ława (76 Dawid Kort), Michał Walski (56 Donald Djousse), Jakub Bąk - Marcin Robak.

Zawisza: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Paweł Strąk, Andre Micael, Sebastian Ziajka - Jakub Wójcicki (80 Piotr Petasz), Kamil Drygas, Herold Goulon, Michał Masłowski, Luis Carlos - Wahan Geworgian (81 Bernardo Vasconcelos).

Żółte kartki:
Goulon (25), Masłowski (45), Ziajka (64).

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).

Mecz bez udziału kibiców gości.

Więcej o meczu Zawiszy i ekstraklasie w sobotnim papierowym wydaniu "Expressu Bydgoskiego".