MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zawisza przegrał z Ruchem po golu w 89 minucie. Od 27 minuty grał w dziesiątkę!

W meczu kończącym 15. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy i rundę jesienną sezonu 2013/14 bydgoski Zawisza przegrał na Cichej w Chorzowie z Ruchem 0:1.<!** reklama>

Jedynego gola w 89 minucie po koronkowej akcji w polu karnym strzelił Grzegorz Kuświk. Obrońcy Zawiszy przyglądali się bezradnie jak napastnik dokłada nogę do piłki na 5 metrze.**

Na usprawiedliwieniezawiszan trzeba dodać, że bydgoski zespół od 27 minuty grał w osłabieniu. Wtedy to sędzia pokazał czerwoną kartkę Heroldowi Goulonowi za faul w środku pola na Łukaszu Janoszce.Ta kara była bardzo problematyczna i wybiła z gry i taktyki podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza, którzy potem już tylko bronili się. Niestety, nie udało im się dowieźć bezbramkowego remisu do końca.

To był 8. mecz bez porażki (4-4-0) podopiecznych Jana Kociana. "Niebiescy" przerwali serię trzech zwycięstw Zawiszy.

Przed meczem uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego w niedzielę byłego piłkarza Ruchu, 86-letniego Gerarda Cieślika.**

Ru**ch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0).**

Bramka: Kuświk (89).

Ruch: Buchalik - Szyndrowski, M. Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel - Smektała, Surma, Babiarz (74 Kowalski), Starzyński, Janoszka (90 Mrowiec) - Kwiatkowski (46 Kuświk).

Zawisza: Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Strąk, Ziajka - Goulon, Drygas - Luis Carlos, Masłowski, Wójcicki - Geworgian (65 Dudek).

CzK: Goulon (27, za faul w środku pola na Janoszce).

ŻK: Babiarz (70) - Geworgian (29), Luis Carlos (90+2).

Sędzia: Rynkowski (Zielona Góra).