Zawisza przegrał z Lechem 1:2. Dwie czerwone kartki na Gdańskiej[ZDJĘCIA]

Marek Fabiszewski zdjęcia Dariusz Bloch
Dariusz Bloch
Trzy dni po zdobyciu Pucharu Polski piłkarze Zawiszy w meczu 32. kolejki T-Mobile Ekstraklasy podejmowali na własnym boisku Lecha Poznań i przegrali 1:2.

Goście obydwa gole zdobyli po strzałach głową (Kasper Hamalainen - 39 minuta i Tomasz Kędziora - 57 minuta).

Jedyne trafienie dla bydgoskiego zespołu zaliczył Wahan Geworgian i uczynił to z rzutu karnego w 83 minucie. Chwilę wcześniej czerwona kartkę ujrzał Hubert Wołąkiewicz za faul w polu karnym na Jakubie Wójcickim.

Za podobne przewinienie, ale przed polem karnym na wychodzącym na czystą pozycję Szymonie Pawłowskim, czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Nawotczyński. Zawisza w osłabieniu grał od 69 minuty.

Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań 1:2 (0:1).

Bramki: Wahan Geworgian (84-karny) - Kasper Hamalainen (39-głową), Tomasz Kędziora (57-głową).

Zawisza: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Andre Micael, Łukasz Nawotczyński, Sebastian Ziajka - Luis Carlos (78 Paweł Wojciechowski), Hermes (73 Łukasz Skrzyński), Kamil Drygas, Jakub Wójcicki, Alvarinho - Jorge Kadu (63 Wahan Geworgian).

Lech: Krzysztof Kotorowski - Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora - Gergo Lovrencsics (90 Dariusz Formella), Łukasz Trałka, Karol Linetty, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski (85 Paulus Arajuuri) - Dawid Kownacki (63 Daylon Claasen).

Żółte kartki: Andre Micael, Drygas, Alvarinho - Kędziora, Kotorowski.