MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zawisza przegrał 0:1 w Katowicach

W meczu 23. kolejki I ligi piłkarze Zawiszy przegrali w Katowicach z GKS 0:1. Jedynego gola w 45 minucie strzałem głową po rzucie rożnym strzelił Mateusz Kamiński.<!** reklama>
Zawisza miał szansę wyrównać w 89 minucie, ale piłka po strzale Mateja Nathera trafiła w spojenie słupka i poprzeczki.

Bydgoszczanie kończyli mecz w "10" - w 90+3 minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Michał Masłowski.

GKS Katowice - Zawisza 1:0 (1:0).

Bramka: Mateusz Kamiński (45-głową).

GKS:  Łukasz Budziłek - Dominik Sadzawicki, Mateusz Kamiński, Adrian Napierała, Bartłomiej Chwalibogowski - Arkadiusz Kowalczyk (79 Janusz Gancarczyk), Sławomir Duda, Grzegorz Fonfara, Deniss Rakels, Krzysztof Wołkowicz (90+4 Bartosz Sobotka) - Jewhen Radionow (77 Kamil Cholerzyński)
.
Zawisza:  Wojciech Kaczmarek - Michał Płonka, Łukasz Nawotczyński, Łukasz Skrzyński, Piotr Petasz (84 Wahan Geworgian) - Sebastian Ziajka (62 Tomasz Ostalczyk), Paweł Strąk, Kamil Drygas, Daniel Mąka (70 Matej Nather), Michał Masłowski - Jakub Wójcicki.

Czerwona kartka: Michał Masłowski (90+3, Zawisza, za 2 ŻK).

Żółte kartki: Kamiński (16), Napierała (22), Sadzawicki (45+2) - Skrzyński (13), Drygas (33), Masłowski (50), Petasz (59).

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Wszyscy kartkowicze z Zawiszy nie zagrają w kolejnym meczu w Bydgoszczy - ze Stomilem Olsztyn (piątek, 19.00). Były to dla nich 4 ŻK (dla Masłowskiego także piąta.)

I liga - 23. kolejka

SOBOTA:**Dolcan Ząbki - Bogdanka Łęczna 5:0 (1:0):** Bartosz Osoliński (17-karny), Mateusz Piątkowski (59 i 62), Maciej Tataj (71), Damian Świerblewski (81); CzK: Michał Benkowski (16, Bogdanka, za faul taktyczny);

Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1): Piotr Ruszkul (40); CzK: Cezary Michalak (88, Warta, za 2 ŻK).

Miedź Legnica - Polonia Bytom 1:0 (0:0): Damian Lenkiewicz (85); sędziował Adam Lyczmański z Bydgoszczy;

GKS Tychy - Sandecja Nowy Sacz 1:1 (1:0): Ivica Żunić (26) - Patryk Tuszyński (62);

Stomil Olsztyn - Kolejarz Stróże 2:3 (1:1): Paweł Piceluk (14), Paweł Baranowski (53) - Marcin Stefanik (38), Kamil Kurowski (59), Kamil Nitkiewicz (80);

Arka Gdynia - Termalica Nieciecza 0:1 (0:0): Szymon Sobczak (61); CzK: Dariusz Jarecki (81, Termalica, za faul);

NIEDZIELA:**Okocimski Brzesko - Flota Świnoujście 2:2 (0:0):** Paweł Smółka (56), Damian Byrtek (58) - Arkadiusz Aleksander (87), Ensar Arifović (90);

GKS Katowice - Zawisza 1:0 (1:0);

ŁKS Łódź - Cracovia 3:0 wo.

1. Termalica 22 45 39:17
2. Cracovia 23 43 31:24