Zawisza Bydgoszcz szkoli na chwałę innego klubu...

KF
Prezentuje się Szymon Hamerski.
Dwa złote i dwa srebrne medale wywalczyli pięściarze naszego regionu w młodzieżowych mistrzostwach Polski rozegranych w Człopie.

Mistrzowskie pasy zdobyli Jakub Słomiński z Wdy Świecie w kat. 49 kg oraz Szymon Hamerski z bydgoskiego Zawiszy w kat. 75 kg. Wicemistrzowskie - pięściarze BSB Astorii Bydgoszcz: 52 kg - Dawid Jagodziński i 91 kg - Jan Sosnowski.

Wojciech Konczalski, szkoleniowiec Zawiszy, nie krył satysfakcji.

- Przed 19 laty wraz z Jankiem Langnerem po raz ostatni zdobyliśmy dla Zawiszy złote medale w młodzieżowym czempionacie. Teraz mój wychowanek powtórzył ten wyczyn - mówił. - To dla mnie wielka radość i duma. Mam nadzieję, że ten złoty medal oraz ubiegłoroczny brązowy w gronie seniorów przyczyni się do kolejnych znaczących osiągnięć Szymona.

Hamerski w eliminacjach już w 1. rundzie przez KO pokonał Patryka Chrapkowskiego (Boxing Team Chojnice). W walce o wejście do strefy medalowej pokonał Maksymiliana Bibikowa (Bombardier Wrocław) - też w 1. rundzie, przez techniczny nokaut. Walkę o finał Hamerski stoczył z faworyzowanym Bartoszem Gołębiewskim (RUSHH Kielce). Pięściarz Zawiszy po świetnym pojedynku pokonał rywala na punkty 4:1. W finale na podopiecznego trenera Konczalskiego czekał Stanisław Gibadło (Carbo Gliwice). Hamerski wygrał jednogłośnie na punkty 5-0.

- Mam jeszcze jeden powód do satysfakcji - dodał trener Konczalski. - Srebro w kategorii 91 kg wywalczył trenujący pod moim kierunkiem i na obiektach naszego klubu Jan Sosnowski, reprezentujący jednak barwy Astorii. W finale bydgoski pięściarz przegrał 0:5 z Tomaszem Bohdanowiczem (Orkan Gorzów Wielkopolski).

Ze złotego medalu cieszył się też podopieczny trenera Leszka Piotrowskiego - Jakub Słomiński ze świeckiej Wdy, który w finałowej walce wagi 49 kg pokonał Damiana Józwiszyna z Carbo Gliwice 5:0.

W finale kat. 52 kg walczył Dawid Jagodziński (trener Krzysztof Łajdyk). Pięściarz Astorii po wygranej w półfinale z Sebastianem Bartnikiem (Czarni Słupsk), w walce o mistrzowski pas nie sprostał Maciejowi Jóźwikowi (Skorpion Szczecin) ulegając na punkty 0:5.