Zawisza Bydgoszcz: Rafał Bruski czuje się oszukany, ale ma nowy pomysł [AKTUALIZACJA]

  • Express Bydgoski

Marek Fabiszewski

Nadal nie wiemy, co dalej z piłkarską spółką. Wiadomo, że w klubie nie było żadnego audytu. Ale prezydent Bydgoszczy i prezes CWZS Zawisza uważają, że futbol w mieście można odbudować. Jednak tylko ścieżką młodzieżową i to z udziałem wszystkich klubów w Bydgoszczy.
Konferencja prasowa Zawisza Bydgoszcz<br><br>Konferencja prasowa Zawisza Bydgoszcz<br>
 Dariusz Bloch

Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, zapytany przez „Express”, czy sytuację kryzysową, w której znalazła się teraz spółka piłkarska uważa za swoją porażkę, mówi, że... - Decyzję o sprzedaży Zawiszy uważam za słuszną. A ocenę wystawia się w momencie podejmowania decyzji, nie zaś po pięciu latach.

Z kolei Artur Czarnecki, nowy większościowy właściciel z uporem trzyma się wątku „braku możliwości swobodnego korzystania przez Spółkę z nazwy Zawisza oraz odpowiedniego znaku graficznego - tradycyjnego loga Klubu”.

Po tym jak Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubów PZPN podtrzymała w mocy nieprzyznanie Zawiszy licencji na grę w I lidze, Artur Czarnecki zniknął z przestrzeni publicznej. Ale jak to ma w zwyczaju, ujawnił się kolejnym pismem-apelem do Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza, opublikowanego na klubowej stronie (po raz drugi w godzinach prawie nocnych).

Napisał w nim m.in., że „Raz jeszcze oświadczam, iż stan organizacyjno-finansowy Spółki w chwili obecnej pozwala jej na normalne funkcjonowanie i walkę o kolejne cele sportowe. Niemniej, konsekwentna odmowa współpracy ze strony Stowarzyszenia Piłkarskiego doprowadzi do gwałtownej zmiany tej sytuacji.”

Jaki pomysł na dalsze funkcjonowanie piłki na Zawiszy ma Rafał Bruski? W środę został on zaprezentowany na konferencji prasowej w Galerii Sportu na obiekcie Zawiszy przy ul. Gdańskiej.

Z inicjatywy miasta i CWZS Zawisza powstaje nowy projekt, który przyjmie nazwę MUKS CWZS Zawisza Bydgoszcz.

- Od dwóch tygodni zastanawialiśmy się z prezesem Dariuszem Bednarkiem, co zrobić w tych okolicznościach jakie są i uznaliśmy, że naprawić to, co się teraz stało można tylko poprzez ścieżkę szkolenia młodzieży
- wyjaśnia Rafał Bruski.

Miasto i CWZS Zawisza chcą ten projekt realizować we współpracy z dyrektorami trzech szkół: Tomaszem Gadzińskim (ZS nr 15), Szymonem Targowskim (ZS nr 20 w Fordonie), Mirosławem Chojeckim (IX LO).

Jak zdradził mediom prezydent, Artur Czarnecki zadzwonił do niego w środę rano.

- Nowy prezes spółki obiecał telefonicznie przekazanie na potrzeby nowego projektu grupy młodzieżowe spółki. Umówiliśmy się na spotkanie, a tematem rozmowy mają być sprawy spółki - informuje Rafał Bruski.

Właściwe to nie wiadomo o czym mieliby rozmawiać, skoro klub nie dostał licencji na I ligę i nie dostanie na II ligę (termin składania wniosków upływa 20 czerwca), skoro w klubie nie było żadnego audytu (ustaliła to bydgoska Gazeta Wyborcza) i do Komisji Licencyjnej nie dotrze raport biegłego rewidenta.

- W kontekście tego, że brakuje audytu z ostatniego roku działalności spółki, ja osobiście czuję się oszukany, tak samo jak zapewne inny udziałowiec spółki, czyli SP Zawisza - dodał Rafał Bruski.

Prezydent nie widzi możliwości współpracy ze Stowarzyszeniem Piłkarskim, mimo że obecny na konferencji prezes SP Zawisza Krzysztof Bess zaapelował do Rafała Bruskiego o spotkanie i rozmowę na temat przyszłości piłki nożnej w Zawiszy.

PS Krótko po 15.00 otrzymaliśmy z ratusza pismo, które jest efektem spotkania prezydenta Rafała Bruskiego z prezesem WKS Zawisza Bydgoszcz SA, Arturem Czarneckim. Prezes pisze do prezydenta:

"Wyrażam pełne poparcie dla inicjatywy powołania MUKS CWZS Zawisza Bydgoszcz, który zamierza prowadzić szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej na obiektach zarządzanych przez CWZS Zawisza Bydgoszcz.

W związku z powyższym deklaruje wsparcie wszelkich niezbędnych działań celem zmiany barw klubowych zawodników odbywających szkolenie sportowe w ramach WKS Zawisza Bydgoszcz SA".

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

02.02.2017, 12:25

A ty to kto ?
ZAWISZA TO MY - a Ty mały człowieku kim jesteś ???

10.08.2016, 06:24

Co sie porobiło z tą wojną na linii Osuch-Bydgoszcz-kibole z tym klubem to głowa mała. Najbardziej na tym cierpi klub. SP Zawisza to chyba kibolska wersja klubu, która pod koniec sierpnia wystąpi w B Klasie... Masakra. Walić tych kiboli, bo to oni zniszczyli ten klub.

18.06.2016, 15:46

W żadnym wypadku nie oddawać klubu ponownie kibolom!!! Te mendy tylko czekają żeby ogłosić zwycięstwo i terroryzować znów czwartoligowe miasteczka i kluby. Precz z tym lujostwem, bezzębną patologią która napadał normalnych kibiców gdy chcieli iść na mecz podczas ich bojkotu. Gdy prezydent odda im klub to jest skończony politycznie. Jeszcze co za darmo stadion by chcieli użytkować luje? Precz z kibolami Zawiszy! Raz na zawsze!

18.06.2016, 08:09

Widzę, że koniecznie chcesz w sądzie się spotkać z SP Zawisza. Z powództwa cywilnego .
Powodzenia bo z tego co słyszałem jest już kilka takich pozwów skierowanych do sądu. Gazeta musi podać wówczas IP i jesteś namierzony.
szykuj 10 000 zł - tyle załacił Osuch a może być więcej

17.06.2016, 12:41

Złodzieje z sptworu oddajcie nazwę "Zawisza" bydgoszczanom i CWZS !!!

17.06.2016, 09:06

brać przykład z WIDZEWA
powodzenia

16.06.2016, 13:09

A kto 23.03.2016 roku na meczu U21 Polska - Finlandia w Bydgoszczy (mecz organizowany przez PZPN) bluzgał na Osucha i Bruskiego ? Pytam się kto ? Czy to były podrabiane pajace fans ? Przestań brać dopalacze ! bo źle skończysz i nie wypisuj bzdur ...

16.06.2016, 11:55

Spółka Czarneckiego będzie produkować rowery.Zespół piłkarski bez piłkarzy, to tylko w Bydgoszczy. Dlaczego nie sprawdzano spółki i nie dopilnowano w sprawie przyznawania licencji. Wszyscy uważają się za niewinnych, a kibiców mają w nosie i jeszcze w innym miejscu...

16.06.2016, 09:55

Po tych wpisach widać jaki wy reprezentujecie poziom. Zaścianek to mało powiedziane. Facet mamił was europejskim klubem razem z prezydentem, a pozostawił spaloną ziemię i ogromnymi długami. A wg. was .Wszystkiemu winni kibole (których od 2 lat nie ma) Boże czy wy rozumu nie macie. Gdyby ci panowie powiedzieli wam, że to Marsjanie rozwalili Zawiszę to też byście uwierzyli. Czy ktoś na świecie (oprócz paru z Bydgoszczy) myśli o klubie piłkarskim bez PRAWDZIWYCH KIBICÓW. Jak ktoś rozrabia to od tego jest utrzymywany przez podatników cały system bezpieczeństwa. Ilu tych kiboli po tym sławetnym meczu SIEDZI ? Nikt !!!!! I to też pewnie wina tych kiboli?????

16.06.2016, 08:38

Nie prowadzic zadnej druzyny senierow szkolic dzieci mlodziez to jest jedyne rozwiazanie

16.06.2016, 08:35

Zgadzam sie calkowicie zadnych ukladow z sp i kibolami co teraz powiedza zniszczyli wlasny klub ?Cala polska sie smieje ?Nie bronie osucha

16.06.2016, 07:26

To w końu teraz to pmsł odpowiedzialność bierze Bruski. Przecież na tą jego drużynę MUS(k) CWZS nikt nie będzie chodził. Czyli marazm trwa dalej bo się prezydent obraził na wyborców. Szkoda że wciągnął w swoją wojenkę szkoły bo były "nie-klubowe", a teraz już się określiły. Bednarek gwarantem sukcesu ? On już pełnił w piłce nożnej każdą funkcję i zawsze to samo było/

16.06.2016, 03:05

Zawsze Morża i chyba Trzeba zmienić Prezydenta na lepszego

15.06.2016, 23:40

Bruski, twoje miejsce jako gospodarza jest oczywiste, ale na zapyziałej wiosce, bo tutaj sobie rady nie dajesz. Kompromitujesz się z Zawiszą, z nowym "Torbydem", gdzie zasiądą tylko twoi koledzy, bo dla kibiców miejsc nie przewidziałeś. HAŃBA !

15.06.2016, 23:08

Jaki Prezes taki prezydent :) Dwie niedojdy zniszcyły odbudowany przez kiboli klub :)

15.06.2016, 22:14

Kto spłaci długi? Przecież to oczywiste, że Osuch - Czarnecki (właściciel klubu WKS Zawisza SA) zapłaci ZUSowi oraz firmie Osuch Sport... A co do machlojek... jakoś w przypadku Widzewa nie było problemu, by dzień po ogłoszeniu upadku jednego podmiotu (o nazwie Widzew) powołać następny (o podobnej nazwie) i wystartować w IV lidze...

15.06.2016, 20:10

Łzy płyną na stan gdzie Zawisza jest dziś. Dla większości jest to zbyt zawiłe co się dzieje z klubem. Jestem kibicem Zawiszy od 40 lat i tak wiele niewiadomych. Kto z kim walczył i o co. Dla mnie jest jasne. Kto niszczy mienie ten płaci. Walka doprowadziła do klęski i zniszczenia klubu. Kto jest winny nikt tego w Bydgoszczy nie wie. Jet jedno pewne że Bydgoszcz na mapie piłki noznej znowu zniknie na może 30 lat. Gratulacje tym którzy o to zadbali i sie do tego przyczynili. Myslę że Stowarzyszenie Piłkarskie jest głównym zabójca pikarskim w Bydgoszczy popierającym kiboli.

15.06.2016, 18:04

Co jest grane? Kto spłaci długi??? W innych dyscyplinach np. w żużlu po bankructwie klubu nowy podmiot może dopiero za rok przystąpić do rozgrywek żeby zapobiec machlojkom a tu ktoś sobie robi długi, nie płaci zus , zakłada sobie nowy klub i długi przepadają? Kto na to pozwala? To jest okradanie nas wszystkich! Jeden musi płacić kolosalne podatki i kolosalny zus a drugi nie musi??!! Szok!

15.06.2016, 18:03

Dobra i taka decyzja miasta niż żadna.SP Zawisza z tym prezesem tu już dość się skompromitowało przez lata!Co on dzisiaj może zaoferować?za czyje pieniądze?Gdzie on ma zamiar prowadzić działalnośc klubu jak nie posiada obiektu?Kto ma niby finansować jego działalnośc?podatnik jak dotychczas?żenujące.Jako rodzic doskonale pamiętam działalnośc tego pana w SP Zawisza.Rodzice płacili skladki za swoje dzieci,za koszulki,dresy i to wszystko bez faktur,rachunków itd.Nigdy więcej żaden prezydent nie powinien siadać do rozmów z takimi ludżmi bo oni nigdy się od kibolstwa się nie odetną i nigdy tego nie potępią.Przykład dzisiejszy monolog pana Bessa na konferencji prasowej

15.06.2016, 18:00

100% racji. Czas zerwać z przeszłością, bo największą przeszkodą do rozwoju piłki w Bydgoszczy jest właśnie to stowarzyszenie. Powołać nowy klub, z nowym herbem, zachowaniem barw i zacząć wszystko od nowa. Tamten Zawisza nie ma już żadnej wartości, a pseudo działacze stowarzyszenia niebiesko-biało-czarne logo mogą sobie wsadzić w d... jak tak bardzo im na nim zależy. Czas najwyższy odciąć się raz na zawsze od tej patologii. Obawiam się tylko że niebawem zacznie się zastraszanie młodych piłkarzy MUKSa i ich rodziców przez kolesi członków stowarzyszenia bo oni tylko tak potrafią "walczyć" o Zawiszę.

15.06.2016, 17:58

Brawo panie prezydencie. Dość układów z tym kibolskim sp Zawisza! Nie można popełnić tego samego błędu co w 2003 roku. Kilka lat i to całe kibolskie SP zniknie. Jeszcze troszkę poszczekają i znikną.

15.06.2016, 17:32

Co ta za nowe twory i spółki z kapelusza. Kto zapłaci zaległy ZUS. 17 milionów poszło a wieloryb pewnie siedzi w jakimś raju podatkowym, pije drinka z palemką i śmieje się z bydgoszczan.

15.06.2016, 17:26

W Bydgoszczy nigdy nie będzie dużej piłki za LWP piłkarzy brała Warszawa I Wrocław teraz jest zbyt wielu do brania pieniędzy a zbyt mało myślących o Zawiszy . Prawdy w tych KATOLICKIM kraju nikt się nie dowie Osuch mówił że ktoś chciał zarabiać przy okazji , drudzy mówili że Osuch kręci i wypuścili Zawiszę jak Krecina PZPN .

15.06.2016, 16:14

Brawo Panie Prezydencie żadnych układów i spółek z patologią z SP wystarczy już tego.. Od 2003 roku niszczyli i okradali bydgoskiego Zawiszę. Budujemy nowego, prawdziwego Zawiszę

15.06.2016, 15:57

slick koniec to jest z toba i kolesiami z sp.Najwieksze blad miasta to wspolpraca z SP Zawisza!