13 listopada zagra w katowickim Spodku, dzień później wystąpi na warszawskim Torwarze, a 15 listopada w bydgoskiej hali „Łuczniczka”.
Po ubiegłorocznych koncertach Jeana Michela Jarre’a w naszym kraju, artysta ponownie odwiedzi Polskę, ale tym razem wystąpi u nas z nowym programem, w ramach nowego tournee.
13 listopada 2011 roku zagra w katowickim Spodku, dzień później wystąpi na warszawskim Torwarze, a 15 listopada w bydgoskiej „Łuczniczce”. Jarre zapowiada, że będą to najbardziej spektakularne koncerty w całej jego karierze! Jarre zdecydował się powrócić do konceptu „wszystko w jednym show”, łącząc ostatnie osiągnięcia w dziedzinie technologii dźwięku, oświetlenia oraz efektów specjalnych w całość.<!** reklama>
Jean Michel Jarre to pionier muzyki elektronicznej i zarazem jej największy popularyzator. Pierwszym albumem, który przyniósł kompozytorowi sukces, był „Oxygene” z 1976 r., płyta ta znalazła ponad 18 mln nabywców. Takie albumy jak „Oxygene”, „Equinoxe”, „Magnetic Fileds”, „Zoolook”, „Rendez-Vous” czy „Waiting For Cousteau” okazały się ogromnym sukcesem i sprzedano ponad 80 milionów tych płyt na całym świecie.
Natomiast już 1 czerwca ukaże się nowy, ekskluzywny album „Essentials & Rarities”. Na dwupłytowym wydawnictwie znajdzie się aż 31 utworów. Krążek „Essentials” zawiera 15 najbardziej znanych kompozycji Jarre’a, natomiast na płycie „Rarities” zamieszczone są utwory, które nigdy nie zostały wydane w wersji kompaktowej – między innymi: „La Cage” i „Erosmachine” z pierwszego singla Jeana Michela Jarre’a, wydanego w 1971 roku, oraz z albumu „Desert Palace” z 1972 roku, który nigdy nie trafił do regularnej sprzedaży. Krążek otwiera pierwszy utwór nagrany przez Jarre’a: „Happiness Is A Sad Song” z 1968 roku!
Koncerty Jeana Michela Jarre’a kilkukrotnie ustanawiały rekordy Guinnessa pod względem liczby zgromadzonych fanów. W 1997 r. moskiewski występ Jarre’a zgromadził 3,5 mln ludzi, w 2005 r. artysta dał koncert „Przestrzeń wolności” na terenie Stoczni Gdańskiej, dla upamiętnienia 25. rocznicy powstania „Solidarności”. Koncerty Jarre’a odbywały się w wyjątkowych miejscach i często miały kontekst polityczny - w postmaowskich Chinach, w Teksasie we współpracy z NASA po tragedii Challengera, we francuskim Lyonie na powitanie Jana Pawła II, pod egipskimi piramidami, przy obchodach wejścia w nowe tysiąclecie.
W latach 2009-2010 po raz pierwszy w swojej karierze artysta wyrusza na światową trasę koncertową. W trakcie ponad 100 zaplanowanych występów Jarre dawał słuchaczom okazję do doświadczenia jego talentu na żywo – areny systematycznie wypełniały się po brzegi wyjątkowo zróżnicowaną publicznością. W ramach tej trasy w listopadzie zeszłego roku artysta dał cztery koncerty przed polską publicznością, 11 listopada wystąpił w gdańskiej Ergo Arenie, 13 listopada - w Płocku, a w ciągu kolejnych 2 dni: we Wrocławiu i w Rzeszowie. A już w listopadzie Jean Michel Jarre ponownie zaprosi polską publiczność w podróż do swojego niezwykłego świata. Artysta pojawi się trzykrotnie w Polsce w ramach nowego tournee.
Ekspresyjne widowiska tego artysty, tworzy mariaż syntezatorów analogowych, ogromnych ekranów projekcyjnych HD, ekscytującej scenografii laserów i świateł, a wszystko to przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii cyfrowej. Jarre zrewolucjonizował pojęcie koncertu, kreując właśnie takie spektakularne, dźwiękowo-muzyczne pejzaże. Jak sam artysta tłumaczy: „Chcę, aby ludzie zobaczyli moją muzykę. Nie przekazuję w słowach żadnej opowieści, pragnę tylko, aby ludzie zatopili się w zmysłowym doświadczeniu i aby pozwolili zabrać się swojej wyobraźni, dokądkolwiek ich ona powiedzie”. Na koncertach artysta zagra utwory ze swoich najważniejszych albumów, a wykona je przy użyciu oryginalnych analogowych syntezatorów oraz legendarnej laserowej harfy.