Mezoterapia - kto powinien szczególnie zainteresować się tym zabiegiem? Dla kogo jest koniecznością, dla kogo profilaktyką?
Doktor Maria Pyzio-Gutkowska: Mezoterapia jest przeznaczona dla osób dorosłych i możemy wykonywać ją zarówno pod kątem leczniczym, jak i profilaktycznym. W pierwszym przypadku wykonujemy ją, by pozbyć się blizn, także przerosłych, rozstępów oraz w leczeniu łysienia. Mezoterapię w dużej mierze wykonuje się także z przyczyn estetycznych, by poprawić strukturę skóry. Dzięki niej bowiem w znaczący sposób redukujemy zmarszczki, rozjaśniamy skórę, poprawiamy jej koloryt oraz nawilżamy ją. Najbardziej sensowne jest korzystanie z zabiegu po 25 roku życia raz-dwa razy na rok, szczególnie w okresach przejściowych, czyli jesienią i wiosną. Chodzi o to, by odbudować skórę po wszystkich uszkodzeniach - posłonecznych po lecie i przesuszeniu i niedożywieniu po zimie.
Co nam daje regularne wykonywanie zabiegu mezoterapii?
Doktor Maria Pyzio-Gutkowska: Skóra nie będzie się szybko starzeć. Osobiście mezoterapię wykonuję od 16 lat i mam pacjentki, którym od tego czasu przeprowadzam zabieg systematycznie, raz-dwa razy w roku. Nie potrzebują dodatkowego wypełniania zmarszczek, ich skóra jest w znacznie lepszej kondycji, niż ich rówieśniczek, które z zabiegu nie korzystają. Dzięki mezoterapii skóra się nie zmienia, jest w dalszym ciągu piękna i promienna.
POLECAMY RÓWNIEŻ:
Poznaj i zastosuj w swojej diecie 25 zasad zdrowego żywienia
