MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakupy dla seniorów w Bydgoszczy. Miasto uruchamia specjalną pomoc dla seniorów i osób starszych. Infolinia zakupowa

online za Urząd Miasta Bydgoszczy
Od 16 marca seniorzy i osoby starsze oraz schorowane mogą kontaktować się w Bydgoszczy telefonicznie z Urzędem Miasta i prosić o zrobienie zakupów.
Od 16 marca seniorzy i osoby starsze oraz schorowane mogą kontaktować się w Bydgoszczy telefonicznie z Urzędem Miasta i prosić o zrobienie zakupów. Andrzej Banas, zdj. ilustracyjne
W okresie walki z epidemią koronawirusa, który najgroźniejszy jest dla osób starszych i schorowanych, bydgoski Urząd Miasta uruchamia specjalną pomoc dla seniorów i osób starszych.

W tym trudnym czasie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych, samotnych lub z niepełnosprawnościami mieszkających w Bydgoszczy, miasto uruchamia specjalną infolinię. Chcemy uchronić tych mieszkańców przed koniecznością wychodzenia z domów - informuje bydgoski ratusz na stronie www.bydgoszcz.pl
[polecane]19894359;1;Ile kosztuje? Sprawdź[/polecane]

Zakupy online w Bydgoszczy. Jak to działa?

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków będzie bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

Gdzie zgłaszać swoje potrzeby? Zakupy przez telefon w Bydgoszczy

Zgłoszenia przyjmuje Biuro Zdrowia i Polityki Społecznej UMB, pod numerami telefonów: 668834007 oraz 668834006 od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 20:00.

sprawdź

Jak się rozliczyć?

Rozmowy telefoniczne będą podstawowym narzędziem kontaktu. Wolontariusz, który zrobi zakupy, rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia. Sposób zapłaty za zakupy oraz sposób dostarczenia towarów zostanie ustalony indywidualnie z zainteresowaną osobą.

Kto może skorzystać z pomocy miasta w robieniu zakupów przez telefon?

Z tej formy mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku życia, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Zakupy dostarczone zostaną również do mieszkania osoby z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat, mieszka w Bydgoszczy i samotnie prowadzi gospodarstwo domowe.

NFZ zamyka sanatoria i uzdrowiska

Co należy podać przez telefon?

Podczas rozmowy z pracownikiem Biura Zdrowia i Polityki Społecznej UMB należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Operator przekaże te informacje koordynatorowi wolontariuszy, a ten telefonicznie skontaktuje się z osobą objętą usługą i zapyta o potrzeby. Dzięki tej rozmowie senior będzie mógł konkretnie powiedzieć, jakich zakupów potrzebuje i ustalić termin ich realizacji.

Wolontariusz zweryfikuje rozmówcę specjalnym numerem

Co najważniejsze! dla zapewnienia bezpieczeństwa każda usługa będzie miała swój unikatowy numer – do wyłącznej wiadomości seniora – przekazany podczas rozmowy w koordynatorem wolontariuszy. Tym numerem będzie się posługiwał wolontariusz (będzie miał też specjalny identyfikator). Żaden wolontariusz nie zapuka do domu seniora, jeśli starsza osoba nie zgłosi wcześniej przez telefon zapotrzebowania na usługę. Jeżeli nie zgłaszałeś zapotrzebowania na pomoc i nie rozmawiałeś telefonicznie z koordynatorem wolontariuszy nie otwieraj osobom podającym się za wolontariuszy drzwi!

koronawirus - sytuacja w regionie. raport na żywo

Bydgoski ratusz czeka na wolontariuszy!

Osoby zainteresowane pomocą seniorom w ramach wolontariatu miasto zachęca do kontaktu. Jeżeli chcesz pomóc jako wolontariusz, nie czekaj, zgłoś się pod numerami telefonu 52 58 59 273 oraz 52 58 59 445 w godz. 8.00 – 20.00 (od poniedziałku do piątku).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski