Z fordońskiej Piętnastki falą na podium zimowych MP [ZDJĘCIA]

(Fa)
18 medali, to dorobek w Zimowych Mistrzostwach Polski - w różnych kategoriach wiekowych - zawodników MUKS Piętnastki Bydgoszcz, którzy uczą się w ZS nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Fordonie.

W Gliwicach

W mistrzostwach Polski juniorów (16 lat) wzięło udział ponad 440 pływaków ze 131 kubów; wśród nich 14-osobowa grupa z MUKS Piętnastka Bydgoszcz. Ich dorobek: 7 medali i 3. miejsce w klasyfikacji medalowej i klubowej.

Medale zdobyły:

Kinga Paradowska – dwa złote (100 m zm., 200 m zm.), ponadto trzy finały A;

Aleksandra Dudek – dwa brązowe (50 m dow., 200 m dow.), ponadto trzy finały A;

sztafeta dz. 4x100 m dow. – złoty: Aleksandra Dudek, Karolina Wolska, Agnieszka Włodarczyk, Kinga Paradowska;

sztafeta dz. 4x200 m dow. – złoty: Aleksandra Dudek, Karolina Wolska, Agnieszka Włodarczyk, Kinga Paradowska (czas tylko 0,04 sek gorszy od rekordu Polski),

sztafeta dz. 4x100 m zm. – złoty: Karolina Wolska, Nicole Frydrych, Kinga Paradowska, Aleksandra Dudek.

Mikołaj Malak – 2 finały B
oraz: Martyna Gąsowska, Martyna Michalak, Jakub Muszyński, Pola Szubartowska.

Trener-Robert Strzałka

W Gorzowie Wielkopolskim

Z dorobkiem 4 medali i 9. miejscem w punktacji klubowej wrócili pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz z Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów (17-18 lat).

Dwa medale zdobył Patryk Winiatowski: srebrny (100 m zm.) i brązowy (200 m zm.), ponadto wywalczył 2 finały A i finał B.

Sztafeta dziewcząt w składzie: Roksana Słupek, Daria Karaszkiewicz, Wiktoria Tomkowicz, Julia Gus, wywalczyła dwa brązowe medale (4x100 m dow., 4x200 m dow.), a płynąc 4x100 m zm. zajęła czwarte miejsce.

oraz: Patryk Dembski i Mikołaj Dobecki.

Trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz.

W Lublinie

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14 lat) były pierwszymi MP dla pływaków pierwszej klasy 54 Gimnazjum MS. W zawodach wzięło udział 680 uczestników ze 156 klubów.

Największy sukces spośród 13-osobowej grupy zawodników „Piętnastki” odniósł Mikołaj Dodrindt, który wywalczył w konkurencjach indywidualnych cztery srebrne medale (100 m klas., 100 m zm., 200 m zm., 400 m zm.) i brązowy (50 m klas.) oraz dwa medale brązowe w konkurencjach sztafetowych: 4x200 m dow (Mateusz Sobowiec, Lucjan Ułanowski, Mikołaj Wiśniewski, Mikołaj Dobrindt) i 4x100 m zm (Gabriel Szafranek, Mikołaj Wiśniewski, Mikołaj Dobrindt, Mateusz Sobowiec).

Z medalem wróciła również Weronika Groń; zdobyła srebro w konkurencji 200 m zm; oprócz medalu Weronika wywalczyła cztery finały A.

Wysokie miejsca, pozwalające na pływanie w finałach A (do 10.miejsca) i finałach B (11-20 miejsce) uzyskali ponadto: Gabriel Szafranek – finał A i B, Mikołaj Wiśniewski – trzy finały B, Anna Kamińska – dwa finały B.

Wysokie piąte miejsce wywalczyła sztafeta chłopców 4x100 m dow - Mateusz Sobowiec, Mikołaj Wiśniewski, Gabriel Szafranek, Mikołaj Dobrindt.

Punktowane miejsca zajęły sztafety dziewcząt: 12. miejsce na 4x200 m dow. (Zuzanna Frysiak, Agata Marjańska, Anna Kamińska, Weronika Groń), 13. miejsce na 4x100 m zm w tym samym składzie oraz 14. miejsce na 4x100 m dow (Zuzanna Frysiak, Anna Kamińska, Adrianna Regosz, Weronika Groń).

MUKS Piętnastka Bydgoszcz w punktacji klubowej zajęła 8 miejsce.

Oto pełen skład drużyny MUKS Piętnastka Bydgoszcz uczestniczącej w mistrzostwach: Mikołaj Dobrindt, Zuzanna Frysiak, Weronika Groń, Dominika Głazik, Marcel Jeliński, Anna Kamińska, Szymon Karczewski, Agata Marjańska, Adrianna Regosz, Mateusz Sobowiec, Gabriel Szafranek, Lucjan Ułanowski, Mikołaj Wiśniewski.

Trenerzy: Sławomir Gawinecki i Leszek Borowicz.