https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wypadek w Karbowie (pow. brodnicki). Zginęły dwie osoby

Łukasz Szalkowski
Zdjęcie ilustracyjne
Tragiczny bilans wypadku pod Brodnicą, do którego doszło w piątek (22 czerwca 2018) w nocy. Nie żyją dwie osoby, a dwie z obrażeniami trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło w piątek (22 czerwca) po godz. 23.00. W miejscowości Karbowo na drodze powiatowej nr 1805, prowadzącej z Brodnicy do Zbiczna, samochód zjechał z jezdni i z dużą siłą uderzył w drzewo.

Nie żyją dwie osoby, a dwie pozostałe z obrażeniami trafiły do szpitala.

- O godz. 23.18 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości Żmijewo samochód uderzył w drzewo, a wewnątrz znajdują się osoby poszkodowane. Okazało się, że wypadek miał miejsce w sąsiednim Karbowie - mówi bryg. Piotr Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Brodnicy.

Na miejsce pojechało pięć zastępów straży pożarnej, policja i karetki pogotowia. - Samochód właściwie owinął się wokół drzewa i wszystkie osoby były zakleszczone w pojeździe. Lekarz stwierdził zgon dwóch pierwszych osób, które zostały wydobyte z samochodu. Dwie kolejne udało się wydostać około północy. Były przytomne - mówi Rutkowski.

Zginął 26-letni kierowca i jego 17-letnia pasażerka. 15-latka i 18-latek odnieśli obrażenia i trafili do szpitala.

Przyczyny tragicznego wypadku będą ustalali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Prognoza pogody na weekend

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski