W Bydgoszczy na prostym odcinku zderzyły się dwa tramwaje. Na miejsce zdarzenia pojechali fordońscy strażacy z JRG2, OSP Bydgoszczy Fordon, a także zastępy JRG SP PSP oraz zespoły ratownictwa medycznego i policja.
Ruch tramwajowy w stronę Fordonu był zablokowany.
Wstępne informacje są takie, że jeden tramwaj najechał na tył drugiego. W wyniku zderzenia 16 osób doznało obrażeń. Są to otarcia i stłuczenia.
- W związku ze zdarzeniem na ulicy Akademickiej w Fordonie 16 osób zostało przewiezionych do szpitala na badania - informuje mł. asp. Krzysztof Bratz z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
Poszkodowani zostali przewiezieni do trzech szpitali:
- Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy
- Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy
- 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy
- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na ulicy Akademickiej tramwaj linii numer 5 najechał na tramwaj linii numer 11. Takie zgłoszenie otrzymaliśmy chwilę po godzinie jedenastej - informuje mł. asp. Krzysztof Bratz z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
Jak się dowiedzieliśmy, motorniczy byli trzeźwi.
- Kilkanaście osób zgłosiło dolegliwości. Osoby te najpierw były badane na miejscu, następnie zostały przewiezione do trzech szpitali na terenie Bydgoszczy. Od obrażeń będzie zależało, czy zdarzenie zakwalifikowane zostanie jako kolizja, czy jako wypadek. Policjanci będą badać okoliczności zdarzenia - dodał rzecznik bydgoskiej policji.
Około godziny 15 (9.04.2024) osoby poszkodowane, które trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, zostały wypisane.
- Pięć osób, które trafiły do "Biziela", po badaniach wypisano - poinformowała kom. Lidia Kowalska z bydgoskiej Komendy Miejskiej Policji, dodając: - Na ten moment nie mamy wiedzy, jaki jest stan pozostałych, których przewieziono do "Jurasza" i szpitala wojskowego.
