Zobacz wideo: Od czerwca duże zmiany w prawie drogowym
Do wypadku na obwodnicy Świecia doszło krótko przed godziną 17.
- Potwierdzam, że zderzyły się trzy auta. Na miejsce dotarła policja, prowadzone są czynności w związku z tym zdarzeniem - mówi sierż. szt. Damian Ejankowski, z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
Na miejsce został sprowadzony śmigłowiec pogotowia. Jak zaznacza policjant, został wezwany dlatego, że nie było w pobliżu żadnej wolnej karetki pogotowia.
- Kierowca Skody Superb jadący w kierunku Gdańska prawdopodobnie zasnął za kierownicą i zjechał w kierunku przeciwległego pasa ruchu. Doszło do zderzenia z lawetą marki Mercedes wiozącą inne auto - dodaje Ejankowski. - Następnie skoda uderzyła jeszcze w Audi A6.
To Cię może też zainteresować
W wyniku wypadku poszkodowany został 10-letni chłopiec i jego 36-letnia matka. Oboje zostali zabrani do szpitala na badania. Za kierownicą skody siedział 46-letni mieszkaniec Gdańska, lawetą kierował 45-letni gdańszczanin. A kierowca Audi A6 to 38-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego.
