Wyniki polskich piłkarzy i Chelsea napędziły juniora Polonii

Tomasz Orwat i Ryszard Franczyszyn, trener młodzieży w Zooleszcz Polonia Bydgoszcz Fot. Jarosław Pabijan
Tomasz Orwat miło będzie wspominał wyprawę do Łodzi. Wygrał pięć wyścigów, widział awans Polaków do 1/8 finału mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20 i cieszył się z triumfu Chelsea Londyn w finale Ligi Europy.

W środę, jak już informowaliśmy, Tomasz Orwat startował w Łodzi w kolejnej rundzie drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Zdobył 11 punktów w 4 startach, ulegając jedynie Damianowi Stalkowskiemu ze Startu Gniezno, który pierwsze kroki na miniżużlu i żużlu stawiał pod okiem trenera Jacka Woźniaka w - odpowiednio - Bydgoskim Towarzystwie Żużlowym i ŻKS Polonia Bydgoszcz SA.

Prosto z zawodów DMPJ Orwat pojechał w środę na stadion Widzewa, gdzie wraz z członkami swojego temu - dzięki pomocy Jerzego Kanclerza, właściciela ŻKS Polonia SA i Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN - obejrzał mecz Polska - Senegal w ramach mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20 w piłce nożne. Bezbramkowy remis dał biało-czerwonym awans do 1/8 młodzieżowego mundialu.

Będąc na stadionie Widzewa, Tomasz Orwat spoglądał też w telefon, by śledzić wydarzenia z Baku, gdzie jego ulubiona drużyna - Chelsea Londyn grała z Arsenalem w finale Ligi Europy. "The Blues" rozbili sąsiada zza miedzy 4:1, co niewątpliwie wprawiło 20-latka w dobry nastrój.

W czwartek Tomasz Orwat wystartował w Łodzi w 2. rundzie parowych zawodów Nice Cup (zawodnicy korzystali z jednakowych, 2-zaworowych silników Jawa podstawionych przez organizatorów). Junior Zooleszcz Polonii zdobył 9+2 (1*,2*,3,3) i wraz z Piotrem Pióro (8+1) zajął 1. miejsce. Przypomnijmy, że w 1. rundzie Nice Cup w Tarnowie Orwat zajął 2. lokatę, ale wtedy partnerował mu Michał Curzytek (PSŻ Poznań).

W niedzielę Tomasza Orwata czeka start w II-ligowym meczu Zooleszcz Polonii w Krakowie z Wandą.